Dvě medaile kanoistů z mistrovství ČR družstev a veteránů

Prvními dvěma závody na řece Otavě byl 8. a 9. dubna zahájen seriál Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě.

Vzhledem k nízkému vodnímu stavu se nejelo od soutoku Vydry a Křemelné, ale závod musel být přesunut na mnohem klidnější úsek pod Sušici. Aprílové počasí, které závody doprovázelo s deštěm, sněžením a teplotami kolem nuly bylo pro závodníky tvrdou zkouškou jejich morálně volních vlastností. V závodech, které byly současně prvními dvěma nominačními závody do reprezentačních družstev dospělých a juniorů, a jejichž součástí bylo také mistrovství ČR družstev a mistrovství ČR veteránů navázali naši závodníci na úspěšnou loňskou sezónu.

V individuálních kategoriích se na kánoi jednotlivců dařilo nejlépe Danielu Suchánkovi, který v kategorii singl kanoistů obsadil v sobotním závodě 5. a v nedělním závodě 4. místo. Velmi dobře si vedl také, věkem ještě junior, Ondřej Kvapil. Mezi muži obsadil 15. a 9. příčku, což mu v ČP juniorů stačilo na 2. a 1. místo. Velmi solidní výsledky zajel i Jakub Šilar celkově na 14. a 12. místě. Ten si navíc v závodě MČR mladších veteránů dojel pro 2. místo, když mu na zisk titulu chyběly necelé dvě sekundy. Dobře si mezi singl kanoisty juniory vedl i Matěj Kotrba na 7. a 8. místě.

Mezi kajakářkami potvrdila stoupající formu i Michaela Anna Zedníčková, která byla mezi ženami na kajaku dvakrát devátá, na singlkanoii pak šestá a sedmá. Tato umístění znamenala v ČP juniorů 2. a 1. místo mezi kajakářkami a dvě 2. místa mezi singlkanoistkami. Své první body do juniorského žebříčku získala i Nela Holubová. Mezi kajakáři juniory si z našich závodníků vedl nejlépe Filip Syrový v sobotním závodě na 11. a v neděli na 13. místě. Ve stejné kategorii obsadil Václav Sedlák 21. a 20. místo, Václav Voříšek 39. místo. Svými výkony nás potěšil nejmladší člen výpravy Ondřej Jetmar dvěma čtvrtými místy mezi žáky. V kategorii deblkánoí nás reprezentovala posádka Sedlák – Kotrba, která mezi juniory obsadila 6. a 10. místo.

V sobotu odpoledne pokračovaly závody souboji o mistrovské medaile v závodech družstev. Po sérii čtvrtých a pátých míst z posledních let, se o historický úspěch postarali ziskem stříbrné medaile singlkanoisté Daniel Suchánek, Ondřej Kvapil a Jakub Šilar. Blízko k medaili mělo i naše družstvo v kategorii C2 ve složení Suchánek – Kotrba, Šilar – Syrový, Kvapil – Rašner, kterým nakonec bronzová medaile unikla jen těsně a skončili na čtvrtém místě. Družstvo našich kajakářů doplatilo při neúčasti Filipa Krejzy na menší vyrovnanost, přesto obsadilo ve složení Syrový – Zedníčková – Sedlák solidní 9. místo.