Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Vysokomýtští plavci dominovali v Liberci

O víkendu 22.-23. dubna se skupina starších plavců zúčastnila již 19. ročníku Plaveckého čtyřutkání v Liberci. Tyto závody jsou vypsány pouze pro užší okruh oddílů. Vysokomýtský klub dostal výjimku, a tak si plavci mohli v liberecké pětadvacítce „zařádit“.

Zuzka Pospíšilová, Justýnka Mašková a Nikča Brýdlová ovládly kategorii 2008 a starší. V disciplínách, kde se děvčata objevila, vždy zvítězila závodnice z plaveckého klubu Vysoké Mýto. Nejhodnotnější výkon dle bodování FINA předvedla Justýnka, která na trati 400VZ získala 525 bodů. Zuzka dle stejného bodování zaplavala nejlépe poloviční trať 200VZ se ziskem 499 bodů. Nikča si již tradičně počínala nejlépe v prsařských disciplínách, 436 bodů si vyplavala na trati 50 m prsa.

V kategorii ročníku 2009-2010 dominoval Kuba Dzivý, zdárně mu sekundoval Teymur Afandi. U chlapců jsme tyto závody pojali jako první možnost kvalifikace na mistrovství České republiky. Chlapci se kvalifikují časy, které mohou být zaplavané na krátkém (25 m) i dlouhém (50 m) bazénu. Z hlediska osobních rekordů si lépe vedl Timur, který zaznamenal 7 osobních rekordů ze sedmi startů. Kuba má svá osobní maxima velice kvalitní, jejich vylepšování již není tak snadné. Přesto si své osobáky vylepšil ve 4 případech, v ostatních startech za nimi zaostal v rámci desetin. Z hlediska FINA bodů si lépe vedl Kuba, který jich v disciplíně 400VZ získal 488. Timur si na stejné trati vyplaval 388 bodů, což byl jeho nejhodnotnější start.

Pro Tomáše Winklera byly závody v Liberci pouze doplňkové. V jeho kategorii mladších juniorů se na mistrovství České republiky musí plavci kvalifikovat pouze časy z dlouhého bazénu. Tom má některá svá osobní maxima hodně vysoko, přesto si je dokázal výrazně posunout. Nejvíce na trati 400VZ, kde se dokázal zlepšit o více než 4 vteřiny. Tento výkon byl jeho nejhodnotnější, získal 593 FINA bodů. Čas 4:12,58 Toma vynesl do čela letošních tabulek v kategorii mladších juniorů (2007-2008) zaplavaných na krátkém bazénu. Podobné zlepšení zaznamenal v doplňkové disciplíně 100P, zlepšení o 3,8 vteřiny.

Děkujeme za vzornou reprezentaci Plaveckého klubu Vysoké Mýto, gratulujeme k pěkným časům, osobním rekordům a umístění.