Kultura

Náměstím zněla dechová hudba

Náměstím zněla dechová hudba

30. května 2023
Videoreportáž, fotogalerie, výsledky / Prestižní přehlídka dětských dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto se uskutečnila v sobotu 27. května. Mimo odpolední soutěžní část vystoupil například domácí Little Band ze základní umělecké školy.
Užijte si vyhlídku z Pražské věže

Užijte si vyhlídku z Pražské věže

11. května 2023
Zdolejte 152 schodů, vystoupejte do výšky 30 metrů a užijte si jedinečný výhled na historické centrum města i okolí. Z ochozu velké věže je za dobrého počasí krásný pohled i na Orlické hory a Krkonoše.
Program Divadeliéru v květnu

Program Divadeliéru v květnu

2. května 2023
Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá v květnu ve výloze výstavu bez předsudků nazvanou PUNK. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 6. května v 17.00 před výlohami Divadeliéru. V sobotu 13. května v 19.00 se v Divadeliéru uskuteční premiéra divadelní komedie Tatíček zůstavitel v podání divadelní skupiny Divan. Ve středu 17. května si nenechte ujít představení tří skupin Dramaťáku z Divadeliéru. Koná se v 17.30 v M-klubu. Pohádka Jak Honza ke štěstí přišel v podání divadla Di se v Divadeliéru uskuteční v neděle 21. května v 15.00. Další bude koncert Radima Sychry ve čtvrtek 25. května od 19.00. Poslední květnovou akcí bude 30. května od 19.00 beseda o vzdělávání s Tomášem Svarogem Valkem.
Výstava Pinďour a jeho doba - nostalgické vzpomínání na malý motocykl

Výstava Pinďour a jeho doba - nostalgické vzpomínání na malý motocykl

27. dubna 2023
Jsou dopravní prostředky, které nás v průběhu času v rychlosti minou a vedle toho jsou takové, které se z různých důvodů stanou legendami. A o takové jedné legendě si vysokomýtské muzeum připravilo výstavu, kterou zahájí 14. května ve 14.00 v Šemberově domě ve Vysokém Mýtě.
Výstava v trafostanici ve Svařeni

Výstava v trafostanici ve Svařeni

26. dubna 2023
Všichni patrioti Vysokého Mýta a milovníky výtvarného umění jsou srdečně zváni na již 10. ročník výstav ve Svařeni v budově bývalé trafostanice.
Vysokomýtský zpravodaj potřetí na prvním místě

Vysokomýtský zpravodaj potřetí na prvním místě

17. dubna 2023
Odborná porota VIII. soutěžní přehlídky turisticko propagačních materiálů TURISTPROPAG 2023 udělila Vysokomýtskému zpravodaji již potřetí v řadě první místo v kategorii ZPRAVODAJE MĚST A OBCÍ. Cena byla předána na slavnostním galavečeru dne 13. dubna v rámci veletrhu cestovního ruchu REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY v Lysé nad Labem v areálu výstaviště.