Digitální vydání zpravodaje

Vyšlo červnové číslo Vysokomýtského zpravodaje

Vyšlo červnové číslo Vysokomýtského zpravodaje

K pravidelnému rozhovoru měsíce tentokrát redakce přizvala starostu Františka Jiraského, který se rozpovídal o tom, jak naše město získalo prestižní titul Historické město roku. Stálá rubrika Vitrínka představuje činnost spolku .pro Mejto. Rubrika regionálního muzea pak ukáže proměnu prostoru dnešních Havlíčkových sadů v čase. Následují aktuální informace z městského úřadu, vysokomýtských kulturních a sportovních institucí, církví a škol. Titulní strana nového čísla zpravodaje vybízí své čtenáře k strávení příjemných chvil v Jungmannových sadech, které budou 17. června hostit oblíbený festival Mikáda. Stejně tak druhá stránka obálky zve k návštěvě tradičního festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto na náměstí v sobotu 2. června. Toto vydání je vůbec nabité pozvánkami na spoustu zajímavých akcí, jejich úplný přehled naleznete v kalendáři akcí na samém konci periodika.
Vyšlo květnové číslo Vysokomýtského zpravodaje

Vyšlo květnové číslo Vysokomýtského zpravodaje

Obálka májového zpravodaje zve své k čtenáře k návštěvě přehlídky dětských dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto, která se uskuteční v sobou 27. května na náměstí Přemysla Otakara II. K rozhovoru měsíce přijala pozvání Romana Zimová, jednatelka vysokomýtského bytového podniku, která se rozpovídala nejen o činnosti této společnosti, ale i o úskalích současné doby v souvislosti s vývojem cen energií. Zajímavé čtení slibuje i stálá rubrika Vitrínka, která letos představuje místní kluby a spolky, nyní je věnována včelařskému spolku. Topografické okénko, stálá rubrika regionálního muzea, nás provede krajinou starého úvozu k Velkému Blahovu. Aktuální informace z městského úřadu mj. zvou na Sportovní den a představují město jako držitele titulu Historické město roku 2022. Ani v květnu nechybí pozvánky na kulturní, sportovní i společenské akce a informace z místních škol, církví a dalších institucí. Zpravodaj uzavírá přehledný kalendář akcí.
Duben 2023

Duben 2023

Titulní stránka nového zpravodaje ohlašuje blížící se velikonoční svátky a vnitřní strana obálky vybízí k návštěvě výstavy Františka Schmoranze v regionálním muzeu a akce Pálení čarodějnic na hasičském stadionu na Drábech v neděli 30. dubna. Uvnitř čísla čtenáři naleznou rozhovor s Filipem Janouchem, členem tvůrčího básnického týmu „Šlápoty“. V pravidelné rubrice Vitrínka představuje Jiří Vaněk a Jakub Záleský působení modelářského klubu RC Team Vysoké Mýto. Topografické okénko nám ukáže podobu náměstí v roce 1838. Následují informace z městského úřadu, které jsou věnovány slavnostnímu večeru předávání výročních cen města, zápisům do základních a mateřských školek či problematice třídění odpadů. Ani v dubnovém čísle nechybí pozvánky a zajímavosti z kulturních, školských, církevních a sportovních institucí. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.
Březen 2023

Březen 2023

Nové číslo zpravodaje zve hned ve svém úvodu na slavnostní večer 16. března, kdy se budou v Šemberově divadle udílet Ceny města Vysokého Mýta za rok 2022. O 100. výročí Klubu českých turistů Vysoké Mýto si redakce v rozhovoru měsíce povídala s Vladimírem Šaldou, který již 10 let zastává post předsedy klubu. Vitrínka v letošním roce představuje vysokomýtské zájmové uskupení, v březnu se proto dočteme o dlouholeté tradici ochotnického divadelního spolku Šembera. Ve stálé rubrice Topografické okénko si ukážeme proměnu prostoru před Litomyšlskou bránou. Informacím z městského úřadu dominuje přehled nominovaných na výroční ceny, po nich následují pozvánky na nejrůznější akce společnosti Vysokomýtské kulturní, o. p. s., na které navazují aktuální informace kulturních, školských, sportovních i církevních institucí. Přehledný kalendář akcí na stránkách 35-36 periodikum uzavírá.
Únor 2023

Únor 2023

V úvodní části druhého letošního čísla přijal pozvání k rozhovoru měsíce David Kříž, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic, a. s. Ve Vitrínce představí Miroslava Dobešová činnost místní kynologické organizace a v pravidelné rubrice regionálního muzea se dozvíte, kde ve městě stála kaple sv. Jana Nepomuckého. Následují zajímavé informace z městského úřadu. Druhá polovina periodika je již tradičně věnována sdělením a pozvánkám vysokomýtských kulturních, sportovních, školských a církevních institucí. Kalendář akcí jako tradičně Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.
Leden 2023

Leden 2023

První číslo Vysokomýtského zpravodaje nabízí čtenářům hned ve svém úvodu novoroční přání starosty města Františka Jiraského. Následuje rozhovor měsíce, ve kterém starosta města nastíní pozvolný rozjezd investičních akcí v roce 2023. Pravidelná rubrika Vitrínka bude celý rok patřit vysokomýtským spolkům a klubům, jako první se představí Klub deskových her Fénix. Zcela novou rubriku, která je ukryta pod lištou s názvem Topografické okénko, připravilo pro Vysokomýtský zpravodaj regionální muzeum. Následují aktuální informace z městského úřadu, mezi něž patří například programové prohlášení rady města nebo schválený rozpočet. Čtenáři se samozřejmě dozví i mnoho aktualit a zajímavostí z vysokomýtských kulturních, sportovních a církevních institucí a škol. Přehledný kalendář akcí Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.