Digitální vydání zpravodaje

Vyšel prázdninový Vysokomýtský zpravodaj

Vyšel prázdninový Vysokomýtský zpravodaj

Obálka letního dvojčísla láká k pohodovému prožití slunečních dní, současně se ohlíží za akcemi nabitým začátkem sezóny.
Červen 2024

Červen 2024

Titulní strana obálky červnového čísla oslavuje blížící se letní prázdniny a konec školního roku, současně láká k návštěvě studentského festivalu Randálfest. Obálka pak připomíná všechny chystané červnové festivaly, Sportovní den na náměstí a současně se ohlíží za návštěvou prezidenta Petra Pavla. K rozhovoru měsíce redakce přizvala Jana Zamastilovou, vedoucí Zdravotnické záchranné služby ve Vysokém Mýtě, která v dubnu získala prestižní ocenění za oddanost a příkladnou práci. Dalšího majitele sošky Kujeby představuje rubrika Vitrinka, tentokrát jím je Bohumír Šraut. Rubrika regionálního muzea pokračuje ve výčtu „Mejťáků“, kteří si zahráli ve filmu. Následují aktuální informace z městského úřadu a kulturních, sportovních a jiných institucí, církví a škol. Na samém konci zpravodaj uzavírá akcemi nabitý přehledný kalendář akcí.
Květen 2024

Květen 2024

Obálka nového čísla zpravodaje láká k návštěvě jubilejního 30. ročníku prestižní soutěžní přehlídky dětských dechových orchestrů Čermákovo Vysoké Mýto, která se uskuteční 25. května na vysokomýtském náměstí, a současně k přečtení rozhovoru měsíce s Karlem Hegnerem, dlouholetým moderátorem tohoto festivalu. Ve stálé rubrice Vitrínce vzpomíná Klára Formánková Andrlová na své plavecké úspěchy, díky nimž získala v letech 1996 a 1998 výroční cenu města. Zajímavé čtení slibuje i rubrika regionálního muzea, tentokrát prozradí, kdo z „Mejťáků“ se proslavil na stříbrném plátně. Následují aktuální informace z městského úřadu, pozvánky na kulturní, sportovní a společenské akce i informace z místních škol, církví a dalších institucí. Přehledný kalendář akcí tradičně Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.
Duben 2024

Duben 2024

V dubnovém zpravodaji posílají redakcí oslovení zástupci vysokomýtských křesťanských církví čtenářům vzkaz v podobě velikonočního poselství. V pravidelné rubrice Vitrínce se letos představují držitelé městských výročních cen, tentokrát je věnována dětskému pěveckému sboru Rubínek a jeho sbormistru Pavlu Zerzánovi. Rubrika regionálního muzea ukáže naše město jak filmovou hvězdu v záři reflektorů. Na pravidelné rubriky navazují informace z městského úřadu, které čtenáře seznámí s novými majiteli sošky Kujeby a malými vysokomýtskými občánky. Ani v dubnovém čísle nechybí pozvánky a zajímavosti z kulturních, školských, církevních a sportovních institucí. Zpravodaj tradičně uzavírá přehledných kalendář dubnových akcí.
Březen 2024

Březen 2024

Na vnitřních stranách obálky březnového zpravodaje čtenáři naleznou pozvánky na předávání městských výročních cen za rok 2023 a na Jarní kujebácký jarmark. O studentském filmu Doprovázení si redakce v rozhovoru měsíce povídala s jeho režisérem Vojtěchem Konečným. Vitrínka představí dalšího držitele sošky Kujeby, tentokrát Jana Klímu, který jich vlastní hned osm, tu první získal v roce 1996. V rubrice regionálního muzea Vysoké Mýto a stříbrné plátno Martin Štěpán pokračuje ve vyprávění filmových rolích autobusů a užitkových vozů. Informacím z městského úřadu dominuje přehled nominovaných na výroční ceny, po nich následují pozvánky na nejrůznější akce společnosti Vysokomýtská kulturní, o. p. s., na které navazují pozvánky a informace kulturních, školských, sportovních i církevních institucí. Přehledný kalendář akcí na stránkách 39-40 periodikum uzavírá.
Únor 2024

Únor 2024

Ve druhém čísle zpravodaje v tomto roce vedla šéfredaktorka Dagmar Sekaninová rozhovor s Alešem Dejdarem a Josefem Mikuleckým, představiteli florbalového klubu, který v našem městě působí již téměř 25 let. Vitrínka je letos věnována držitelům výroční ceny města. Jedním z prvních majitelů sošky Kujeby je Karel Fenik, jenž ocenění získal v kategorii Za literární dílo, herecký výkon a režii. Muzejní rubrika Vysoké Mýto a stříbrné plátno představí autobusy v hlavní i vedlejší filmové roli. Dále navazují aktuální informace z městského úřadu, mezi nimiž se čtenáři dozví například o plánovaných dopravních omezeních souvisejících s výstavbou dálnice D35. Druhá polovina periodika je již tradičně věnována sdělením a pozvánkám kulturních, sportovních, školských a církevních institucí. Kalendář akcí jako tradičně Vysokomýtský zpravodaj uzavírá.
Leden 2024

Leden 2024

Úvod prvního čísla nového roku je věnován novoročnímu slovu starosty města Františka Jiraského a jeho rozhovoru o plánech města v budoucích měsících. Pravidelná rubrika Vitrínka se bude věnovat novému tématu, čtenářům se postupně představí držitelé sošky Kujeby, první díl je věnován historii předávání těchto ocenění. Regionální muzeum si také připravilo novou rubriku s názvem Vysoké Mýto a stříbrné plátno, která naše město zobrazí ve filmovém kontextu. Informace z městského úřadu začínají dvoustránkou uceleného přehledu akcí ve Vysokém Mýtě na rok 2024. Následují tradiční pozvánky na kulturní a sportovní akce, zajímavosti z oblasti školství, církví a dalších institucí.