Symboly města

Městský znak

Vysoké Mýto původně (nejpozději od r. 1350) užívalo na své pečeti a pak i ve znaku okřídleného dvounohého draka jakoby ve skoku doprava obráceného, ohlížejícího se však doleva hlavou na dlouhém krku, s ocasem stočeným dole do smyčky. Král Vladislav II. vylepšil 20. října 1471 tento znak tím, že k drakovi přidal sv. Jiří, který draka zabíjí. Listina krále Vladislava II. je uložena v Státním archivu v Ústí nad Orlicí. Na listině je uveden ...
Logo města

Logo města Vysokého Mýta vychází z geometrické stylizace vysokomýtského náměstí v pootočení, které respektuje jeho pozici vůči světovým stranám. Základní barevnost je zelenošedá, která vychází ze skutečné barevnosti náměstí při pohledu z ptačí perspektivy. Autorem loga města a manuálu jednotného vizuálního stylu je Dan Friedlaender.

Užití znaku města Vysokého Mýta je možné se souhlasem městského úřadu.