Warning: Undefined array key 0 in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Warning: Attempt to read property "cat_ID" on null in /www/wwwroot/new.vysoke-myto.cz/wp-content/themes/vysoke-myto-theme/single.php on line 6

Kanoisté přivezli z MČR ve sprintu dvě zlata, dvě stříbra, dva bronzy a řadu dalších výborných výsledků

Na přelomu dubna a května bojovali kanoisté na umělé slalomové dráze v Roudnici nad Labem nejen o tituly mistrů České republiky dospělých a dorostu ve sprintu, o body do Českého poháru, ale také o reprezentační trikoty pro mistrovství světa 2023 dospělých v Augsburgu a pro MS 2023 juniorů. mistrovství světa juniorů, jehož pořadatelem je Český svaz kanoistů, proběhne od 5. - 9. července právě na této trati v Roudnici nad Labem. Vysokomýtským kanoistům se zde dařilo.

O jedno z největších překvapení Mistrovství ČR seniorů se v závodě družstev kategorie deblkanoistů postaralo družstvo ve složení Filip Krejza – Jakub Šilar, Matěj Kotrba – Daniel Suchánek, Ondřej Kvapil – Karel Rašner (Postřelmov). Skvělou jízdou bez chyb si za přispění fatální chyby největších favoritů družstva Pardubic dojeli pro senzační zlaté medaile. Na opakovaný zisk zlata v této kategorii jsme čekali dlouhých 23 let. Naposledy se to povedlo v roce 2000 družstvu ve složení Stodola – Kubů, Nádvorník – Ptáček, Kutlvašr – Kutlvašr. Druhou zlatou medaili získala v kategorii C2 muži posádka obhájců titulu Daniel Suchánek – Ondřej Rolenc (Pardubice). O další nečekaný úspěch se postarali naši singkanoisté, kde zkušeného Daniela Suchánka doplnili věkem ještě mladší dorostenci Ondřej Kvapil a Matěj Kotrba, když ve výborně takticky zajetém závodě porazili řadu papírově lepších soupeřů a získali bronzové medaile.

Mistrovství ČR dorostu ve sprintu nám přineslo také tři medaile. Druhé místo získala v kategorii C1ds Michaela Anna Zedníčková, stříbro přidalo také družstvo 3x C1dm ve složení Ondřej Kvapil – Matěj Kotrba – Jáchym Vosmek, Ondřej Kvapil pak přidal v individuální kategorii C1dm ještě bronzovou medaili. O další dobrá umístění se v C2 postarala na 4. místě dvojice Sedlák – Kotrba, 5. místo získali v K1ds Michaela Anna Zedníčková a družstvo 3xC2 ve složení Sedlák – Kotrba, Kvapil – Lang, Syrový – Vosmek, na 6. místě se umístil v K1 dm Filip Syrový a družstvo 3xK1dm Syrový – Sedlák – Lang.

V nominačním ČP v dlouhém sjezdu se nejvíce dařilo Michaele Anně Zedníčkové. Ta v obou kategoriích, v kterých startovala, s přehledem zvítězila. Na vítězství dosáhl také Ondřej Kvapil v kategorii C1. Oba tak po třech závodech mají reálnou šanci vybojovat si reprezentační trikot pro mistrovství světa juniorů. Potvrdit svoji výkonnost však musí ještě při posledním nominačním závodě, kterým je mistrovství ČR v dlouhém sjezdu 17. – 18. 6. ve Strakonicích.