Městský úřad

Samospráva

Město Vysoké Mýto jako základní územně samosprávný celek bylo založené na základě Ústavy České republiky. Řídí se zákonem o obcích. Jako veřejnoprávní korporace vystupuje navenek prostřednictvím svých orgánů. Jsou jimi zastupitelstvo obce, rada obce, starosta a městský úřad. Orgánem města je též městská policie.

Město Vysoké Mýto

Sídlo: B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto
DIČ: CZ 00 279 773
Základní tel. spojení: +420 465 466 111
Provolba: +420 465 466 xxx
E-mail: radnice@vysoke-myto.cz
Elektronická podatelna: radnice@vysoke-myto.cz
Webové stránky: http://www.vysoke-myto.cz
ID datové schránky: 47jbpbt

Vysoké Mýto jako obec s rozšířenou působností vykonává státní správu pro správní obvod 40 obcí. Do správního obvodu patří obce: Běstovice, Bošín, Bučina, České Heřmanice, Dobříkov, Džbánov, Hrušová, Choceň, Javorník, Koldín, Kosořín, Leština , Libecina, Mostek, Nasavrky, Nové Hrady, Oucmanice, Plchovice, Podlesí, Pustina, Radhošť, Řepníky, Seč, Skořenice, Slatina, Sruby, Stradouň, Sudslava, Svatý Jiří, Tisová, Týnišťko, Újezd u Chocně, Vinary, Vraclav, Vračovice – Orlov, Vysoké Mýto, Zádolí, Zálší, Zámrsk a Zářecká Lhota.