Lepší Mýto pomáhá odstranit závady

Lepší Mýto pomáhá odstranit závady

Již několik let získává město prostřednictvím webové aplikace Lepší Mýto informace o závadách ve městě. „Aplikace Lepší Mýto umožňuje upozornit na nedostatky vulicích a ve veřejném prostoru města. Funguje od roku 2016. Když jde někdo po městě a vidí závadu, například poškozenou dlaždici vchodníku, výtluk ve vozovce, vyvrácenou dopravní značku nebo neodklizený sníh anebo neposypané náledí, tak může rychle a jednoduše ze svého mobilního telefonu pomocí aplikace oznámit tuto skutečnost na radnici,“ řekl starosta František Jiraský. Podněty se prostřednictvím elektronické aplikace dostanou kmístostarostovi Janu Lipavskému, který následně řeší odstranění problému.

Lepší Mýto je užitečným nástrojem k nápravě nedostatků. „Děkujeme všem občanům, kteří přes Lepší Mýto posílají informace, za jejich všímavost a ochotu pomáhat. Přispívají tak ke zlepšení prostředí ve městě,“ řekl starosta.

Někdy občané umísťují na Lepší Mýto podněty týkající se větších záležitostí, jako je úprava dopravního režimu na komunikacích nebo vybudování nového dětského hřiště. Podobné návrhy do aplikace nepatří, protože se řeší v jiném režimu. Vyžadují delší dobu na přípravu a finanční prostředky na realizaci. Proto je vhodnější takové podněty podávat na radnici prostřednictvím e-mailové komunikace na oficiální adresu radnice@vysoke-myto.cz.