Vysoké Mýto třetí v soutěži o Perníkovou popelnici

Vysoké Mýto třetí v soutěži o Perníkovou popelnici

Vysoké Mýto se umístilo na třetím místě v soutěži o Perníkovou popelnici. Slavnostní vyhlášení výsledků za rok 2022 se uskutečnilo 3. května v pardubickém zámku. Diplom a cenu pro město Vysoké Mýto převzali starosta František Jiraský a místostarosta Jan Lipavský spolu s Veronikou Richtrovou, vedoucí odboru životního prostředí a Ivou Pokornou z technických služeb.

„Ocenění mě velmi potěšilo a vnímám ho jako uznání dlouhodobého úsilí města a našich občanů. Je pro nás zároveň odměnou i motivací pro ještě kvalitnější třídění odpadů ve městě,“ řekl František Jiraský.   

Soutěž O perníkovou popelnici vyhlašuje společnost EKO-KOM, a. s. a Pardubický kraj. Soutěží se ve třech kategoriích, v každé z nich se vyhlašují první tři místa v pořadí. Vedle toho organizátoři také oceňují absolutního vítěze, tedy obec, která byla nejlepší bez ohledu na velikost.

Do šestnáctého ročníku soutěže byly, stejně jako v uplynulých letech, automaticky zapojeny všechny obce Pardubického kraje zapojené do systému zpětného odběru a využití odpadů z obalů společnosti EKO-KOM. Soutěž je rozdělena do tří velikostních kategorií sídel.

V kategorii nad 2 000 obyvatel zvítězila Choceň. Druhou příčku obsadily Opatovice nad Labem, třetí Vysoké Mýto.

V kategorii do 2 000 obyvatel si prvenství vybojovaly Pastviny. Druhá byla Seč a třetí Helvíkovice.

Mezi nejmenšími obcemi do 300 obyvatel zvítězily Čenkovice před Plchovicemi a Neratovem. Čenkovice získaly i vítězství absolutní.

Foto archiv EURO P.R. s. r. o., Jan Vlček