Vysoké Mýto žilo sportem i zábavou

Vysoké Mýto žilo sportem i zábavou

Videoreportáž, fotogalerie / Ve středu 5. června se největší čtvercové náměstí zaplnilo nejen nadšenými dětmi, ale také zástupci místních sportovních klubů a veškerým vybavením potřebným k různým sportovních aktivitám.

Město Vysoké Mýto ve spolupráci s Mikádem – střediskem volného času a firmou Iveco Czech Republic, a hlavně se sportovními oddíly z Vysokého Mýta, uspořádaly 12. ročník Sportovního dne,“ řekla za pořadatele Radka Fendrychová.

Na každém stanovišti byly připraveny zajímavé úkoly. Po úspěšném absolvování alespoň pěti z nich si mohly děti přijít ke stánku městského úřadu pro pěknou odměnu.

Akci ráno zahájil místostarosta Jan Lipavský: „Já bych vám přál, abyste si dnešní Sportovní den užili, abyste získali novou motivaci ke sportu. A třeba někteří z vás, zejména ze školek nebo z prvního stupně základních škol, si najdete nějaký klub, kam budete v budoucnu chodit, a sport, který se vám bude líbit.“

Doprovodný program byl bohatý a plný emoci. Publikum bavilo taneční vystoupení T-komplexu a hudební produkce kapely Doctor Victor. Dále byla k vidění parkour show a nechyběly ani gymnastky z TJ Sokol Vysoké Mýto. Radost a nadšení dětí i dospělých byly patrné na každém kroku.

„Nám se s Mikádem a ve spolupráci s městem Vysoké Mýto podařilo zajistit horolezeckou stěnu s navijáky, kde dětí můžou lézt nahoru a samo je to spustí dolu, což je super. Také boulderingovou stěnu pro menší děti, které se bojí lézt vysoko. A máme tady i jednu z největších nafukovacích atrakcí,“ řekl Filip Krejza z´pořádajícího Mikáda – střediska volného času. Tato jedinečná atrakce s řadou překážek, podlézaček, skluzavek a oblézaček určená pro děti i dospělé je s délkou 56 metrů největší v České republice.

I díky tomu si všichni Sportovní den užili naplno.

Videoreportáž Vysoké Mýto žilo sportem i zábavou
Fotogalerie

Foto Jan Vlček