Vysokomýtští atleti mají devět medailí z krajských přeborů v hale

Dlouhou cestu do ostravské haly mají za sebou vysokomýtští atleti. V sobotu 4. února se vydalo téměř padesát závodníků do nejmodernější haly v České republice na krajské přebory Pardubického kraje a vedli si náramně.

Vysokomýtští atleti přivezli celkem devět cenných kovů, celou řadu finálových umístění a ohromné množství osobních rekordů. Atmosféra, kterou vytvořili v hale, byla místy až elektrizující.

Medailově se dařilo mezi ženami Sabině Duchoslavové, která si zaběhla velmi hodnotný výkon na 60 m překážek 8,86 s a po roce zdravotních problémů se dokázala vrátit na startovní čáru ve skvělé formě. Nela Rouhová si mezi dorostenkami také polepšila na překážkách a zaběhla si nový osobní rekord 9,06 s., a to i přes kolizi na poslední překážce. Překážkáři nám dělali radost i v dalších kategoriích. Dorota Machová vyhrála mezi mladšími žákyněmi a o velké překvapení se postaral Jakub Háněl, který vybojoval nad překážkami senzační bronz.

Hladký sprint přinesl vysokomýtským dva cenné kovy. Skvěle zvládla své velké finále Adéla Sotonová. Ta ve velké bitvě až na cílové čáře dokázala uhájit bronzovou pozici a zaběhla si vynikající osobní rekord 8,71 s. Mezi mladšími žáky bral stříbro také po velkém boji Bohumír Šraut.

Ve skocích se dařilo znovu Nele Rouhové, která obsadila druhou pozici ve skoku dalekém. Dvě skokanské medaile veze domů Kristýna Drnková, která vybojovala zlato v dálce a stříbro ve skoku vysokém. Mezi výškařkami se dařilo také Monice Jozkové, která brala bronzovou medaili.

Vrh koulí mladších žákyň ovládla naše vícebojařka Dorota Machová. Další medaile přidali vysokomýtští ve štafetách.