26. Velká cena Vysokého Mýta, Memoriál Augustina Andrleho

26. Velká cena Vysokého Mýta, Memoriál Augustina Andrleho

Plavecký klub Vysoké Mýto uspořádal 7. října ve svém domácím prostředí v krytém bazénu již 26. ročník Velké ceny Vysokého Mýta, která je zároveň Memoriálem Augustina Andrleho – dlouholetého trenéra, činovníka, historické ikony plaveckého klubu.

Do závodu se přihlásilo více než 270 sportovců ze 16 oddílů z ČR. Vzhledem k tomu, že kapacita bazénu pro závody je omezena na 200 osob, museli organizátoři přistoupit k nepopulárnímu kroku, a to omezení počtu závodníků.

Velká cena Vysokého Mýta díky zkušenému pořadatelskému týmu proběhla bez jakýchkoliv problémů. Pořadatelskému týmu, který se skládá z trenérů, činovníků, aktivních plavců, rodičů současných plavců, a také již neaktivních plavců, patří velké poděkování za jejich pomoc s uspořádáním Velké ceny Vysokého Mýta a jejím bezproblémovým průběhem. Poděkování také patří městu Vysoké Mýto a technickým službám za možnost uspořádání závodů v krytém bazénu.

Sezona bazénového plavání po letních prázdninách je teprve v počátcích, přesto si plavci z Plaveckého klubu Vysoké Mýto počínali skvěle. Reprezentovalo ho 21 plavců všech věkových kategorií – mladší a starší žactvo, mladší a starší dorost. Borci si v domácím prostředí vytvořili 67 nových osobních rekordů, 32x vystoupali na stupně vítězů, z toho 18x zvítězili ve své kategorii. Zároveň ovládli závěrečnou štafetu na 6x25m ve složení Jakub Dzivý, Zuzana Pospíšilová, Dorota Metelková, Kristýna Držmíšková, Jakub Černý (trenér) a finišman Tomáš Winkler.

Po roční pauze se do Vysokého Mýta také vrátil Putovní pohár, který vždy získá oddíl s nejvyšším součtem šesti bodově nejhodnotnějších výsledků od 6 různých plavců. Ve 26. ročníku Velké ceny Vysokého Mýta si to o zisk Putovního poháru „rozdali“ plavci z domácího oddílu, z plaveckého klubu Náchod a Litomyšl. Musíme s radostí konstatovat, že Putovní pohár letos zůstal v těch nejlepších rukách, a to domácích plavců. O šest nejlepších výsledků se postarali: Tomáš Winkler, Dorota Metelková, Zuzana Pospíšilová, Justýna Mašková, Kristýna Držmíšková a Jakub Dzivý.

Kompletní výsledky a fotografie z těchto závodů a mnoho dalšího naleznete na klubových stránkách www.plaveckyklub-vysokemyto.cz nebo na klubovém Facebooku.

Nabízíme všem šikovným a aktivním dětem ve věku od pěti let možnost se přidat do party skvělých mladých lidiček, kteří reprezentují Plavecký klub Vysoké Mýto. Nábory probíhají každé pondělí a středu od 15:30-16:30 v krytém plaveckém bazénu ve Vysokém Mýtě. Výcviky vedou lidé s kladným vztahem k dětem, lidé s letitými zkušenostmi s trénováním, lidé s bohatou plaveckou historií, ale také současní plavci, kteří patří ke špičce ve svých disciplínách. Případné dotazy na telefonních číslech: 773 930 250 nebo 733 193 330.

Trenéři Plaveckého klubu Vysoké Mýto