Akce v Divadeliéru v únoru

Akce v Divadeliéru v únoru

Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá ve výloze od 1. února výtvarnou výstavu Radky Vobejdové. Těšit se můžete i na  premiéru loutkového představení Plaváček, které se uskuteční 9. února. Ve čtvrtek 16. února v 19.00 hodin v Divadeliéru zahraje kapela Bitter Mood z Vysokého Mýta písně vlastní i převzaté na pomezí jazzu, blues, soulu a šansonu.

NA CESTĚ K SOBĚ

1. 2.–28. 2. 2023 /výstava ve výlohách Divadeliéru

Výstava Radky Vobejdové z Vysokého Mýta je ukázkou a potvrzením toho, že výtvarné tvoření je přístupné každému. Byť jako absolventka PF v HK prošla základy technik výtvarného umění jak v teoretické, tak i praktické výuce, její výtvarné aktivity jsou především samoučné a volnočasové. Přinášejí jí především radost z tvoření, relaxaci a chvíle, kdy se jí daří být bez myšlenek sama se sebou „tady a teď“. Tyto chvíle jsou léčivé, uvolňující a inspirativní. Některé obrázky vznikají skrze automatickou kresbu, která sama o sobě je buď diagnostická nebo léčivá a harmonizující, jiné jsou inspirované přírodou či duchovním světem a rozměrem bytí.

Předlohou jsou obrazy a fotografie nebo okamžiky zachycené vlastní optikou a vnímáním okolního světa. Podstatou a smyslem tvoření jsou ale pro autorku především chvíle klidu, vnitřního usebrání se a propojení se s rytmem života. Jde o cestu k sobě skrze tvoření. Vzniklé obrazy a obrázky mohou potěšit i druhé, pokud je pro ně tento způsob a projev tvorby přitažlivý.

Vernisáž výstavy proběhne 5. února a její čas bude upřesněn na plakátu.

 

PLAVÁČEK

Zveme Vás srdečně 9. února na premiéru loutkového představení Plaváček, krásnou to pohádku o zlaté nitce osudu, která Vás dovede přesně tam, kde máte být. A může Vám usilovat o život i samotný král, a není-li smrt Vaším osudem, tak žijete šťastně dál i přes královu nevoli.

Vesele a s humorem sobě vlastním sehraje divadlo Di. Těšíme se na Vás.

Hrají: Monika Münsterová, Adéla Pellarová
Scénář a režie: Adéla Pellarová
Scénografie a loutky: Monika Münsterová
Hudba: Šimon Martínek
Technická spolupráce: Ladislav Plšek, Michal Veselý

Vstupné dobrovolné

 

BITTER MOOD

Ve čtvrtek 16. února v 19.00 hodin Vám v Divadeliéru zahraje kapela Bitter Mood z Vysokého Mýta písně vlastní i převzaté na pomezí jazzu, blues, soulu a šansonu.

Obsazení: zpěv – Petra Boštíková, kytara – Milek Havlik, basa – Lukáš Daněk, bubny – Petr Rezek.

Vstupné dobrovolné

Adéla Pellarová, Divadeliér

Foto archiv Divadeliér