Bubenický festival lámal rekordy

Bubenický festival lámal rekordy

Videoreportáž / V tradičním termínu na státní svátek 28. října se stalo Vysoké Mýto opět epicentrem pro všechny milovníky rytmické hudby. Dvanáctý Bubenický festival přilákal hudebníky a nadšence z různých koutů země, aby oslavili umění bicích nástrojů a sdíleli svoji vášeň pro rytmus.

„Letošní ročník Bubenického festivalu Vysoké Mýto je jedinečný v tom, že máme rekordní počet vystoupení, je jich devět. A také máme rekordní počet zahraničních hostů, ty jsou hned čtyři. Je to Gianluca Pellerito z Itálie, Polka Wiktoria Bialic, Chris Turner z Velké Británie a slovenská kapela ČAD,“ řekl Vojtěch Sedláček z pořádající Vysokomýtské kulturní.

Jednotlivá vystoupení připravená ve dvou sálech M-klubu se střídala zhruba po 50 minutách. Všichni předvedli to nejlepší ze svého umění a prostor byl i na dotazy z publika.

Další program by připraven v prostorách knihovny, kde si mohli všichni vyzkoušet novinky z oblasti elektronických bicí, nebo si jen tak zahrát pro radost.

Bubenický festival Vysoké Mýto je svým konceptem určen opravdu všem. „Co se týká návštěvníků, tak každoročně tady vídám známé tváře. Máme pár jedinců, kteří nevynechali ani jediný ročník. Toho si velmi cením, ale hlavně si myslím, že to je motivace pro mladé začínající hráče, kteří sem jezdí se svými rodiči a můžou tady vidět fakt ty největší špičky. Malé děti to hodně motivuje,“ řekl Vojtěch Sedláček.

Na konci festivalu nechybělo ani losování vstupenek o věcné ceny, či společná autogramiáda hlavních hvězd.

Atmosféra v M-klubu byla po celý den naplněna energií a rytmem. Festival se stal opět nezapomenutelnou zkušeností pro všechny přítomné.

Videoreportáž Bubenický festival lámal rekordy