Cenná remíza orlů s Hlinskem

Cenná remíza orlů s Hlinskem

První venkovní dvojzápas této sezóny má za sebou A tým Orel Vysoké Mýto. TJ Sokol Borová B - Orel Vysoké Mýto A  10:4 Dopolední utkání s ambiciózní Borovou se již po příchodu do haly ukázalo jako velmi těžké, jelikož proti Vysokému Mýtu víceméně nastoupila ligová sestava, která vloni postoupila do druhé ligy. Sestava Vrba, Viesner, Bezdíček a Štrof naháněla strach, ale orli si nezalekli a srdnatě bojovali. To předvedla ve čtyřhře dvojice Stránský - Fišer, když porazila v krásném zápase Vrbu s Bezdíčkem 3:2. Za stavu 1:1 po čtyřhrách nastoupil Stránský s Viesnerem. Bohužel vysokomýtský hráč se neměl čeho chytit a prohrál 3:0. Doposud nejlepší zápas své kariéry odehrál Fišer, když porazil Vrbu. Lukáš svým přesným blokem eliminoval tvrdé útoky Vrby, a když se na mečbolu zastavil míček o pásku síťky, mohla vypuknout naše obrovská radost z této výhry.

Hned v dalším zápase Dvořák porazil Jardu Štrofa a najednou byl nadějný stav 3:3. Hned v dalším kole singlů hrál Matěj Stránský s Vrbou a vypadalo to, že Vrba padne podruhé, když Matěj po úžasných výměnách, ve kterých byl přesnější, měl za stavu 2:1 a 10:8 dva mečboly. Bohužel domácí hráč ukázal své zkušenosti a tento set i nakonec celý zápas vyhrál. Bohužel na vedlejším stole nečekaně prohrál Vojnar se Štrofem, vedení domácího celku se začalo navyšovat a my mohli jen smutnit nad neproměněnými mečboly. Poslední bod přidal Matěj, který v pěti setech porazil Bezdíčka. Tento zápas ukázal, že se dá hrát opravdu s každým, když se bojuje a máte za sebou skvělou partu. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Lukáše Fišera, který byl naprosto úžasný.

Body: Matěj Stránský 1,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b, Martin Dvořák 1 b.

TTC Hlinsko A – Orel Vysoké Mýto A  9:9

Odpolední utkání s Hlinskem byl velice důležité pro oba týmy. Hlinsko nenastoupilo v plné sestavě, protože jim chyběl Řezníček, kterého nahradil, jak se nakonec ukázalo, hrdina domácích Bříza. Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1, když Dvořák a Vojnar lehce porazili pár Koska s Břízou. Na vedlejším stole to bylo naopak, kde domácí svůj zápas taktéž snadno vyhráli. První kolo singlu vyšlo orlům na výbornou. Vyhráli tři ze čtyř zápasů, kde za zmínku stojí odvrácený mečbol Matěje proti Polanskému a úžasná otočka Dvořáka z 0:2 na 3:2 proti Koskovi. Dostali jsme se do vedení 5:2, ale od té doby začal úřadovat Bříza, který kromě prohry se Stránským své zápasy zvládl a byl hlavním tahounem domácích. První zápletka byla, když jsme prohrávali 9:7 a domácí Polanský měl 2 mečboly v zápase s Vojnarem a i v celém utkání. Naštěstí při nich vůbec nepřemýšlel a daroval Vojnarovi zápas, a tím nás nechal ve hře o cennou remízu. Druhá zápletka byla, že Fišer musel vyhrát v úplně posledním zápase proti Koskovi. Nakonec tento zápas trval maximálně 10 minut. Lukáš domácího naprosto rozstřílel, zaslouženě vyhrál a dovedl zápas k cenné remíze. V tomto utkání si zaslouží obrovskou pochvalu Matěj Stránský, který vyhrál všechny své zápasy, kde i domácí nechápavě koukali na jeho úžasné údery.

Body: Matěj Stránský 4 b, Lukáš Fišer 2 b, Martin Dvořák 1,5 b, Jiří Vojnar 1,5 b.

Další zápasy orlů se konají 6. 11. Odehrají je opět na venkovních stolech, a to s celky Mistrovic a TTC Ústí nad Orlicí A.

Martin Dvořák

Foto archiv Orel Vysoké Mýto