Čermákovo Vysoké Mýto 2023

Čermákovo Vysoké Mýto 2023

XXIX. ročník Národní soutěžní přehlídky dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto 2023 se uskuteční v sobotu 27. května na náměstí Přemysla Otakara II.

Tento ročník bude pokračovat v úspěšném modelu, kdy byla přesunuta soutěžní část do odpoledních hodin, čímž se tradičnímu festivalu dostalo větší atraktivitě. V letošním roce se přehlídky zúčastní orchestry z Bystřice nad Pernštejnem, Holic, Horních Počernic, Chrudimi a Říčan.

A na co se můžete těšit kromě soutěže orchestrů? Například na vystoupení úžasného Big bandu Konzervatoře Pardubice Banda di Feste. Představí se domácí Little Band ZUŠ Vysoké Mýto. Pořadatelé ani letos nezapomněli na vystoupení mažoretek, slavnostní průvod, samozřejmě zazní společné skladby soutěžních orchestrů a na závěr vystoupí kapela plná energie a funku Top Dream Company.

Na náměstí Přemysla Otakara II. bude po celý den probíhat Májový kujebácký jarmark a bude připraveno spousta stánků se skvělým občerstvením. Celým dnem bude jako již tradičně provázet Karel Hegner.

Program festivalu:

10.00 Little Band ZUŠ Vysoké Mýto
12.00 Banda di Feste – Big band Konzervatoře Pardubice
14.00 soutěž dětských dechových orchestrů
17.15 Mažoretky Domu dětí a mládeže Choceň
18.00 Slavnostní průvod soutěžních orchestrů (vychází od Litomyšlské brány)
18.30 Společné skladby soutěžních orchestrů
18.45 Vyhlášení výsledků
20.15 Top Dream Company

Akce se koná ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní, o. p. s. a ZUŠ Vysoké Mýto. Finančně na ni přispěl Pardubický kraj a firma Ecos Choceň s. r. o.

Čermákovo Vysoké Mýto 2022. Foto Lukáš Rufer