Čtyři medaile z Krumlovského maratonu do Vysokého Mýta

Druhý říjnový víkend se na Vltavě konal další ročník Krumlovského vodáckého maratonu. Tato akce již tradičně ukončuje závodní sezonu a sjedou se zde závodníci z několika evropských zemí, aby poměřili své síly na šestatřicetikilometrové trati mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem. Pro žáky je připraven zkrácený jedenáctikilometrový úsek.

Na akci opět odjela početná výprava vysokomýtských kanoistů, kajakářů a kajakářek.

O první úspěch se postaral Daniel Suchánek, který se svými kolegy Vladimírem Slaninou (Žatec), Antonínem Halešem (Český Krumlov) a Filipem Jelínkem (Praha) vybojoval suverénní vítězství v kategorii C4. Další medaili přidal juniorský singlkanoista Ondřej Kvapil, který se tentokrát musel sklonit před chorvatským závodníkem Jankem Presečkim a skončil druhý. Na stejné pozici dojela mezi juniorskými kajakářkami Michaela Zedníčková. Pro bronz si dopádlovali deblkanoisté Václav Sedlák s Matějem Kotrbou, kteří tak obhájili stejné umístění z minulého roku. Dařilo se i našemu nejmladšímu závodníkovi Ondřeji Jetmarovi, který si v žákovském maratonu dojel pro fantastické čtvrté místo. Přičemž na medaili mu chybělo necelých 15 vteřin. Dobrý výkon předvedl i Jakub Šilar, který skončil v nabité konkurenci singlkanoistů na 8. místě. Jedenáctá dojela mezi ženami Jitka Jasanská a 14. místo obsadila Anna Jasanská, která na dlouhé trati startovala poprvé. Nejrychlejší z vysokomýtských kajakářů byl Filip Krejza, který obsadil celkové 21. místo. Na 15. místě mezi kajakáři juniory dojel Filip Syrový. S odstupem dojel na 43. místě Jakub Sedlák a svoji premiéru na šestatřicetikilometrové trati si odbyl i Václav Voříšek, který skončil na 49. místě.

Gratulujeme všem ke skvělým výkonům a obdiv zaslouží všichni, kteří na trati nechali všechno a dorazili do cíle.

O další úspěch se na Mistrovství České republiky veteránů ve sprintu na umělé slalomové dráze postarali také dva naši zástupci Jitka Jasanská na kajaku žen, a Jakub Šilar v kategorii singlkanoistů. Oba zde zúročili svoje zkušenosti a do klubové sbírky přidali shodně stříbrné medaile.

Nyní už naše závodníky čekají jen poslední závody na klidné vodě v Brně a pak pomalu začne náročná zimní příprava.