Čtyři medaile z Krumlovského maratonu do Vysokého Mýta

Druhou říjnovou sobotu se na jihu Čech konal již 20. ročník Krumlovského vodáckého maratonu, který už tradičně dává předzvěst blížícímu se konci závodní sezony. Na akci s početnou mezinárodní účastí startovalo 681 lodí a mezi nimi nechyběla ani výprava sportovců z SKK Vysoké Mýto.

Ani letos se naši závodníci rozhodně neztratili. Na 37 kilometrové trati dokázal mezi dospělými po dramatickém průběhu závodu obhájit vítězství Daniel Suchánek, který na singlkánoi soupeřil s táborským Matějem Vaňkem o nejvyšší příčku až do cílové rovinky. Na stupních vítězů ho ještě doplnil oddílový kolega Jakub Šilar, který vybojoval bronz. Suverénní vítězství přidala mezi juniorkami na kajaku Michaela Zedníčková, která druhé Italce Martě Cecconi nadělila přesně 3 minuty. Dobře se vedlo i Matějovi Kotrbovi a Václavu Sedlákovi, kteří si svou premiéru na nejdelší distanci odbyli na deblkanoi, a přestože jsou věkem ještě junioři, dojeli třetí mezi muži. Další závodník, který se neztratil, byl Jáchym Vosmek. Ten si taktickou jízdou dojel pro solidní osmé místo mezi juniory na singlkanoi. Své zástupce jsme měli i mezi kajakáři. Junior Ondřej Kvapil pro tento závod na chvíli přesedlal do kajaku a bylo z toho dvanácté místo. Na sedmnáctém místě dojel ve stejné kategorii Filip Syrový a na 29. místě Jakub Sedlák. Mezi dospělými kajakáři skončil ještě na 19. místě Filip Krejza.

Součástí maratonu byla i zkrácená jedenáctikilometrová trať pro žáky do 15 let. Zde skončil na slušném 23. místě stále se zlepšující Ondřej Jetmar a na 28. místě Václav Voříšek.

Teď už naše závodníky čekají poslední závody na rozloučenou v Brně, poté několik podzimních tréninků a postupný přechod na zimní přípravu.

Výsledky:
C1 muži: 1. místo Daniel Suchánek, 3. místo Jakub Šilar
C1 junioři: 8. místo Jáchym Vosmek
K1 juniorky: 1. místo Michaela Zedníčková
C2 muži: 3. místo Václav Sedlák – Matěj Kotrba
K1 muži: 19. místo Filip Krejza
K1 junioři: 12. místo Ondřej Kvapil, 17. místo Filip Syrový, 29. místo Jakub Sedlák
K1 U15: 23. místo Ondřej Jetmar, 28. místo Václav Voříšek