Čtyři zlaté medaile z Mistrovství světa juniorů v kanoistice na divoké vodě

Čtyři zlaté medaile z Mistrovství světa juniorů v kanoistice na divoké vodě

Po dlouhých dvanácti letech se do České republiky vrátilo Mistrovství světa juniorů ve sjezdu a sprintu na divoké vodě. Vysokomýtskou kanoistiku a Českou republiku zde zastupovali dva závodníci, Michaela Anna Zedníčková a Ondřej Kvapil.

Hned první den mistrovství, kdy se závodilo v dlouhém sjezdu, přinesl skvělá umístění pro oba vysokomýtské závodníky. Ondřej Kvapil rozjel závod tak, že nedal nikomu ze soupeřů šanci a po vynikajícím výkonu se stal mistrem světa v klasickém sjezdu v kategorii singlkanoistů. Michaela Anna Zedníčková, která reprezentovala ve dvou kategoriích, se umístila na výborném pátém místě v kategorii singlkanoistek a v kategorii kajakářek na velmi dobrém jedenáctém místě. Oba naši závodníci se tak těmito výsledky nominovali do sestavy pro závod družstev.

V dalším dni Mistrovství světa juniorů byly na programu závody družstev v klasickém sjezdu, ve kterých české týmy potvrdily roli favoritů. Michaela Zedníčková (3x K1 juniorky) a Ondřej Kvapil (3x C1 junioři) společně se svými reprezentačními kolegyněmi a kolegy za sebou nechali celý svět a vybojovali zasloužené tituly mistrů světa.

Šampionát pokračoval kvalifikačními jízdami ve sprintu. Ondřej si hned svojí první jízdou a druhým místem zajistil účast ve finále kategorie singlkanoistů. Účast ve finále si zajistila také Míša v kategorii singlkanoistek. V kategorii kajakářek se Míše bohužel do finále probojovat nepodařilo.

Poslední den ve finále singlkanoistek obsadila Míša osmé místo a bez medaile zůstal tentokrát i Ondřej, kterého po parádním začátku drobná chybička ve střední části trati připravila o pódiové umístění, a skončil tak těsně na nepopulárním čtvrtém místě. Chuť si však spravil při závodě družstev, kdy se svými reprezentačními kolegy ovládli soutěž družstev. Ondřej se tak ziskem tří zlatých medailí zařadil mezi nejúspěšnější závodníky celého šampionátu.  

Juniorský šampionát ve sjezdu na divoké vodě se tučně zapsal do kroniky Sportovního klubu kanoistiky, když z roudnického kanálu naši sportovci vylovili 4 zlaté medaile. Jedná se tak o nejúspěšnější juniorské mistrovství světa v historii klubu.

Vysokomýtská sezóna snů tak pokračuje.

Děkujeme za podporu Pardubickému kraji, městu Vysokému Mýtu, všem sponzorům a příznivcům.

Luděk Roleček, Sportovní klub kanoistiky Vysoké Mýto