Den architektury a projekce filmu o proměně Kodaně

Den architektury a projekce filmu o proměně Kodaně

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma přístupných akcí po celé České republice i na Slovensku. Nabitý a pestrý program má i vysokomýtská část festivalu, která zahrnuje exkurze, architektonickou procházku s poutavým výkladem, filmovou projekci a přednášku.

Neděle 1. 10. od 14:00, náměstí Přemysla Otakara II.
VYSOKOMÝTSKÉ KNIHOVNY 
Ve Vysokém Mýtě je víc knihoven, než byste čekali. Pojďte se SPOLKEM.proMejto do některých nahlédnout. Knihovny jsou jako jedny z významných vnitřních veřejných prostorů naším letošním tématem. Dnes to nejsou jen půjčovny knih, ale mají mnoho dalších funkcí. A věděli jste třeba o knihovnách na školách nebo v regionálním muzeu? I do nich zamíříme. 
Délka procházky cca 120 min.

Úterý 3. 10. v 19:00, Šemberovo divadlo 
NEJLEPŠÍ MĚSTO NA SVĚTĚ
Projekce dánského filmu
Kodaň byla znečištěným průmyslovým městem, ale dnes je hlavní město Dánska často považováno za jedno z nejlepších míst k žití na světě. Prostřednictvím politického a architektonického inženýrství město prošlo kompletní proměnou. Ale za jakou cenu?https://filmarchitektura.cz/program/nejlepsi-mesto-na-svete/
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ 

Čtvrtek 5. 10. v 18:00, Městská knihovna, Litomyšlská 70
OBÝVÁK VESNICE A KNIHOVNA ROKU 2021
Komunitní knihovna ve Statenicích, aneb o tom, jak v malé obci vytvořit obývák, se s vámi podělí autorky projektu Zuzana Brychtová Horecká a Barbora Černohorská. Knihovna v malé obci u Prahy získala několik ocenění, nový domeček a celorepublikový věhlas. Její knihovnice byly nasbírat inspiraci až ve Skandinávii. Přijďte si poslechnout jejich zkušenosti.
www.obyvakvesnice.cz

Těšíme se na vás. 
spolek .proMejto.

https://www.denarchitektury.cz/
https://filmarchitektura.cz/
http://promejto.cz/
Spolupořadatelé
https://kruh.info/
https://www.knihovna-vm.cz/