Den Země se zeleným Kujebazarem na vysokomýtském náměstí

Den Země se zeleným Kujebazarem na vysokomýtském náměstí

Letošní ročník Dne Země, který se uskuteční v pátek 26. dubna od 8.00 do 13.00 na náměstí Přemysla Otakara II., nese podtitul „Komu se nelení, tomu se zelení."

Zastavte se na náměstí na zeleném Kujebazaru, kde můžete nakoupit i prodat pokojové květiny, semínka a trvalky. Součástí bude zelená poradna, kde vám zahradníci technických služeb rádi zodpoví zvídavé dotazy. Své výpěstky budou na Dnu Země nabízet i profesionální zahradníci a pěstitelé.

Nejen na děti budou čekat soutěže s Městskými lesy Vysoké Mýto. Něco o významu a důležitosti lesů se dozví i u stánku Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů.

Zejména pro malé návštěvníky budou připraveny tvořivé upcyklační dílničky. Informace o třídění odpadů získají u Tondy Obala. Chybět nebude tradiční a oblíbený Kujebazar.

U stánku turistického informačního centra budou pro děti také připraveny soutěže. To vše doplní ukázky a výrobky od tradičních řemeslníků.

Tradiční akce zaměřená na předcházení vzniku odpadů se v letošním roce nově rozšíří o bazar s rostlinami. Zúčastnit se může každý. Pokud máte domácnost nebo zahradu přeplněnou rostlinami a další už nemáte kam dát, pak neváhejte. Nařízkujte je, oddělte, odkopněte, vyryjte, zasaďte do květináčů a přijďte je prodat za přibližně 20 korun na vysokomýtském náměstí. Nebo můžete své přebytky donést do rostlinné banky a my vaše rostliny prodáme.

Každá nová rostlina zakoupená v bazaru, ozdobí vaše domovy či zahradu, potěší a prospěje přírodě. Ze zbylých rostlin a utržených peněz bude vysazen nový záhon u domu s pečovatelskou službou v Litomyšlské ulici pro potěšení jeho obyvatel.

Veronika Richtrová, vedoucí odboru životního prostředí
Ivana Pokorná a Veronika Truhlářová, Technické služby Vysoké Mýto

Ilustrační foto Aleš Felgr