Deset medailí z mistrovství ČR žáků a dorostu v dlouhém sjezdu

Deset medailí z mistrovství ČR žáků a dorostu v dlouhém sjezdu

O víkendu se na Labi pod Dvorem Králové konalo mistrovství ČR žáků a dorostu v dlouhém sjezdu, na kterém naši sportovci pokračovali v úspěšné medailové vlně z posledních let.

Stříbrnou medaili bral mezi dorostenci v kategorii singlkanoistů Ondřej Kvapil, družstvo singlkanoistů ve složení Jáchym Vosmek, Matěj Kotrba a Ondřej Kvapil v kategorii družstev singlkanoistů. Bronz mezi staršími dorostenkami na kajaku získala výborně jedoucí Anna Jasanská. Bronzové medaile získalo také družstvo deblkanoistů ve složení Sedlák – Kotrba, Vosmek – Syrový, Kvapil – Zuna (Semily), dorostenecké kajakářky ve složení Anežka Lokvencová, Nela Holubová, a Anna Jasanská, které pak ve stejném složení zopakovaly bronzové umístění i v závodě singlkanoistek.

 O největší úspěch se v nedělním MČR žáků postaral Ondřej Jetmar. Letos na jaře se vzhledem k nominačním kritériím na Letní olympiádu dětí a mládeže začal připravovat kromě kajaku, také na singlkánoi. A již v sobotním Českém poháru žáků svým druhým místem naznačil, že se s ním musí počítat i v této kategorii. Bylo jasné, že medaile je sice ve hře, ale rozestupy budou velmi malé a vyjít to nemusí. Ondřej však ukázal svou vůli a skvělým tempem, které v závěru  vystupňoval až na hranici svých fyzických sil, si o 1 sekundu dopádloval pro zlatou medaili a titul mistra ČR. Pro stříbro si mezi staršími žáky dojela hlídka singlkanoistů ve složení Milan Jiroušek – Jonáš Janko – Ondřej Jetmar a na stupních je ve stejné kategorii doplnilo naše druhé družstvo David Nývlt – Filip Střasák – Anežka Lokvencová. Bronzové medaile získalo i družstvo deblkanoistů ve složení Nývlt – Jetmar, Střasák – Jiroušek, Lokvencová – Janko.

Zapomenout ale nesmíme na další cenná umístění. Z dalších umístění na mistrovství ČR je třeba zmínit výborné 5. místo Filipa Syrového na K1, 3. místo posádky Střasák – Jiroušek v ČP žáků, 4. místo Anny Jasanské na C1 dorostenky starší, 6. místo Matěje Kotrby na C1 dorost starší, 5. místo Nely Holubové na K1 dorost starší, 10. místo Václava Sedláka na K1 dorost starší, 6. místo posádky Sedlák – Kotrba C2 dorost starší, 12. místo Jáchyma Vosmeka na C1 dorost starší, 19. místo Václava Voříška na K1 dorost mladší, 7. místo Jonáše Janka na C1 žáci starší, 13. místo Milana Jirouška na C1 žáci starší, 11. místo Anežky Lokvencové na K1 žačky starší, 9. místo Ondřeje Jetmara na K1 žáci starší, 13. místo Davida Nývlta K1 žáci mladší, 7. místo Anežky Lokvencové C1 žačky starší, 5. místo posádky Střasák – Jiroušek C2 žáci starší.

Sobotní mistrovství ČR dorostu bylo současně posledním nominačním závodem pro mistrovství Evropy juniorů a U23 ve švýcarském Dallenwilu. Vysokomýtská kanoistika zde bude mít dvojnásobné zastoupení. V kategorii C1 junioři zde bude Českou republiku reprezentovat Ondřej Kvapil a v kategorii K1 junioři Filip Syrový.

Trojnásobné zastoupení budou mít mladí kanoisté také na Letní olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Reprezentovat Pardubický kraj a město Vysoké Mýto, zde budou Ondřej Jetmar, Jonáš Janko a Anežka Lokvencová.

Ve dnech 15.–16. června pořádá Sportovní klub kanoistiky již 48. ročník Vysokomýtských slalomů a sjezdu. Zveme všechny příznivce.

Luděk Roleček

Foto Jakub Šilar, Dušan Lokvenc, Aleš Berka