Děti se vydaly za poznáním do lesa

Děti se vydaly za poznáním do lesa

Videoreportáž, fotogalerie / Společnost Městské lesy Vysoké Mýto připravila začátkem června interaktivní vzdělávací akci, které se zúčastnilo na 150 dětí z Mateřské školy Slunečná. Les na Vinicích se pro ně stal na celé dopoledne hernou, kde se dozvěděly o stromech a práci lesníka, ale také o zvířatech, která v lese žijí.

„Cílem akce je probudit u nejmenších dětí zájem o les a přírodu obecně, aby je vnímaly všemi smysly,“ řekl Miroslav Krčil, jednatel společnosti Městské lesy Vysoké Mýto.

„Rádi jsme přijali pozvání do vysokomýtského lesa, kam s dětmi moc rádi jezdíme. Známe les na jaře, na podzim, v zimě, ale tentokrát jsme ho poznali úplně jinak. Do lesa jsme vešli za troubení lesního rohu a zpěvu pracovníků městských lesů,“ řekla Stanislava Burešová, ředitelka Mateřské školy Slunečná. Cestou lesem děti čekaly tři zastavení.

„První bylo úplně nejlepší, děti měly možnost si osahat parohy, zuby, kly lesních zvířat, přiřadit je ke správným obrázkům, prohlédnout si srst zvířat, a hlavně vidět ukázku výcviku dvou loveckých psů,“ řekla Stanislava Burešová.

Druhé zastavení bylo u altánku, kde je nový herní prvek s tématikou třídění odpadu, děti měly za úkol třídit, co do lesa patří a co nepatří. „Dále se seznámily s nástroji a pomůckami, které používají lesní dělníci při práci. A co nezmůže lidská ruka a technika, na to musí přijít kůň. Viděli a vyzkoušeli jsme si, jakou má kůň v lese těžkou práci a jak je stále potřebný. Také zvuky vábniček byly něco, co jsme neznali,“ řekla Stanislava Burešová.

Poslední, třetí zastavení bylo tvořivé a děti si vyzdobily myslivecké kloboučky.

„Všem moc děkujeme, protože tentokrát byl les úplně jiný, zajímavý, tvořivý,“ dodala ředitelka.

Videoreportáž Děti se vydaly za poznáním do lesa

Fotogalerie Aleše Felgra a MŠ Slunečná