Divadeliér v březnu

Divadeliér v březnu

Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá v březnu ve výloze výstavu fotografií Bereniky Haladové nazvanou Do srdce sbírám užaslé střípky okamžiku. Vernisáž proběhne v neděli 5. března v 17.00 před výlohami Divadeliéru. Pokud jste nestihli premiéru loutkového představení Plaváček, tak přijďte do divadla v neděli 12. března od 15.00 na reprízu. V neděli 19. března v 19.00 se v divadle uskuteční beseda s Milanem Halouskem z České kosmické kanceláře nazvaná Kosmonautika převážně nevážně aneb Co dělají kosmonauti, když se řídící středisko nedívá. V neposlední řadě si nenechte ve čtvrtek 23. března v 19.00 ujít premiéru něžné komedie Adély Pellarové SPOLU v podání divadla Di či v úterý 28.  března v 19.00 koncert Zuzany Tvrzníkové, Vlastimila Jurčíka a hostů.

Do srdce sbírám užaslé střípky okamžiku – výstava fotografií Bereniky Haladové

Neděle 5. 3. v 17.00 před výlohami Divadeliéru

Fotografování je Bereniky vášnivý koníček, kterému se věnuje již řadu let. Ráda se dívá na svět kolem sebe a snaží se je zachytit tak, jak je kolemjdoucí zpravidla nestihnou postřehnout. Její oblíbené téma je zátiší. Své fotografie časem začala doprovázet poetickým slovem jako umocnění vyjádření pocitů, emocí, zákoutíček, které se v Berenice vyklubaly jako pramínek horské bystřiny. Budete-li chtít nahlédnout klíčovou dírkou, co těší duši autorky, máte tak možnost učinit od 5. do 31. března.

Foto Berenika Haladová

 

Plaváček – divadelní představení pro děti, divadlo Di

Neděle 12. 3. v 15.00

Jestli jste nestihli premiéru Plaváčka, nezoufejte, srdečně Vás zveme na reprízu. Veselá pohádka divadla Di o tom, že osud je silnější člověka.

hrají: Adéla Pellarová, Monika Münsterová

scénář a režie: Adéla Pellarová

scénografie a loutky: Monika Münsterová

hudba: Šimon Martínek

výtvarná spolupráce: Barbara Wacková

technická spolupráce: Ladislav Plšek, Michal Veselý

Vstupné dobrovolné

Foto Petra Šplíchalová

 

Kosmonautika převážně nevážně

Neděle 19. 3. v 19.00

… aneb Co dělají kosmonauti, když se řídící středisko nedívá

Létat do kosmu je zodpovědné a nebezpečné povolání – ale i při velkém množství práce si kosmonauti musí najít čas na jídlo, spánek a relaxaci. Co se děje na oběžné dráze, když se řídící středisko nedívá? Jak si kosmonauti připravují oběd a proč v kabině nesmí poletovat drobky a kapičky vody? Jak se myjí a chodí na záchod, a jak se kosmonautům na kosmické stanici spí? A je v kosmu místo třeba i na sex?

Nepracovním životem kosmonautů vás provede Milan Halousek z České kosmické kanceláře společně s Krtečkem, který byl v roce 2011 šestnáct dní společně s americkým astronautem Andrewem Feustelem na Mezinárodní kosmické stanici ISS.

Vstupné dobrovolné

Foto archiv Milan Halousek

 

SPOLU

Čtvrtek 23. 3. v 19.00

Premiéra něžné komedie Adély Pellarové se skvělou a originální režií Tomáše Svaroga Valka o nehynoucí lásce v manželství propletená spoustou slovních hříček. Chcete-li věřit na velkou lásku na celý život, a přitom se i zasmát, pak je tu pro vás divadelní hra Spolu v podání divadla Di.

Hrají: Adéla Pellarová, Tomáš Svarog Valek

Scénář: Adéla Pellarová

Režie: Tomáš Svarog Valek

Kostýmy a scénografie: Adéla Pellarová a Tomáš Svarog Valek

Hudba: Eduard Příhoda junior

Zvuková spolupráce: Eduard Příhoda senior

Výtvarná spolupráce: Lenka Kaira Bauerová

Vstupné dobrovolné

Foto archiv Divadeliér

 

Koncert Zuzany Tvrzníkové, Vlastimila Jurčíka a hostů

Úterý 28. 3. v 19.00

Pojďte přivítat jaro ponořením se do sametového hlasu operní zpěvačky Zuzany Hynek Tvrzníkové v doprovodu vynikajícího klavíristy Vlastimila Jurčíka a hostů.

Tóny, které Vám rozezní duši tak, že budete mít uvnitř sebe místo na paprsky letního slunce. Uslyšíte díla klasická i odlehčený žánr.

Vstupné dobrovolné

Foto archiv Zuzana Tvrzníková