Divadeliér v lednu

Divadeliér v lednu

Také na leden si Divadeliér ve Vysokém Mýtě připravil zajímavé akce. V neděli 8. ledna Vás pozve na vernisáž výstavy Vzlétnout výtvarnice Lady Marcinkové. Ve čtvrtek 12. ledna v 19.00 vystoupí v Divadeliéru Adam Čuřík.

VZLÉTNOUT – LADA MARCINKOVÁ

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy Vzlétnout výtvarnice Lady Marcinkové (rozené Jílkové), rodačky z Hrušové, která se uskuteční v neděli 8. ledna 2023. Autorka má k Vysokému Mýtu vztah, navštěvovala zde ZŠ a ZUŠ (výtvarný obor u Jany Krejzové, která jí otevřela dveře do světa umění). Následovalo studium SUPŠ v Praze (obor výstavnictví), UTB Tomáše Bati (průmyslový design, prostorová tvorba) a DAMU (Filmová a televizní scénografie). 

Výstava Vzlétnout je inspirována autorčinou plavbou s rodinou po Egejském moři, kde pluli vstříc ostrovům a velkým vlnám. Tvůrkyni ohromil ostrov Chios, kde objevila poklad Mastichu a rovněž nádherná sgrafita – obrazce ze čtverců a trojúhelníků.

Všechny barvy ostrova a moře, pocity cesty se výtvarnici po návratu domů přetavily do obrazů. A Vy je můžete shlédnou ve výlohách Divadeliéru do konce ledna.

SÓLO ADAMA ČUŘÍKA

Vysokomýtský zpěvák, bubeník v kapele Taková normální rodinka band, multiinstrumentalista, frontman kapel PERUN a THE EXCITED, která se dostala do výběru „kapela roku“ v anketě Český slavík 2021, vystoupí v rámci svého akustického SÓLO TOUR 2023 12. 1. 2023 v 19.00 hodin v Divadeliéru ve Vysokém Mýtě.

Adéla Pellarová, Divadeliér

Foto archiv Divadeliér