Divadelní spolek Šembera představí pohádku Lotrando a Zubejda

Divadelní spolek Šembera představí pohádku Lotrando a Zubejda

Divadelní spolek Šembera vás zve na pohádku od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře Lotrando a Zubejda, kterou zahraje v neděli 14. dubna v 16.00 a v sobotu 27. dubna ve 14.30 v Šemberově divadle.

Tato laskavá pohádka s krásnými písničkami je vhodná pro děti, rodiče, babičky i ostatní dospělé diváky a je jednou z nejkrásnějších pohádek, které u nás za posledních 30 let vznikly. Na motivy dvou pohádek z Čapkova Devatera (Druhá loupežnická a Velká pohádka doktorská) ji pro film napsal Zdeněk Svěrák v roce 1996. Vznikla nová veselá pohádka plná životních mouder a laskavého humoru.

Velký podíl na hře mají i skvělá hudební čísla se všemi, dnes již zlidovělými písněmi od  Zdeňka Svěráka a  Jaroslava Uhlíře. Oblíbená pohádka se dodnes stále hraje a našla si i v divadelní úpravě mnoho nadšených diváků. V provedení Divadelního spolku Šembera se na této inscenaci podílí přes 26 osob. Je kostýmově velice výpravná, náročná na rekvizity a dekorace.

V režii Josefa Víši hrají členové DS Šembera a hosté: Petr Chalupník, Michal Uher, Michaela Kotrbová, Michal Miler, Pavel Pešek, Petr Klofanda, Marek Harvan, Tereza Dejdarová, Lucie Voberová, Petra Vtípilová, Ema Šalamonová, Milan Radiměřský, Miroslav Bezdíček, Jakub Stodůlka, Josef Smrček, Martin Doležal, Tatiana Chalupníková, Nela Bystřická, Josef Víšo. Tanečnice: Marie Divoká, Pavlína Drahošová, Barbora Vojtěchová.
Scénická úprava textu: Josef Víšo.
Nácvik tanců: Marie Divoká.
Návrh scény: Josef Víšo a Martin Doležal.
Realizace scény: Pavel Pešek a kolektiv.
Kostýmy: Michaela Kotrbová.
Zvuková spolupráce: Petr Klofanda.
Světla: Jaroslav Tesař.
Masky: Martina a Josef Pávkovi.
Text sleduje a představení řídí: Olga Mrázová.

Neděle 14. 4. v 16.00 a sobota 27. 4. ve 14.30, Šemberovo divadlo
LOTRANDO A ZUBEJDA
Divadelní zpracovaní oblíbené pohádky
Předprodej vstupenek v infocentru a online.

Foto Pavel Pešek