Dva tituly, dvě stříbra a tři bronzy z mistrovství ČR do Vysokého Mýta

Dva tituly, dvě stříbra a tři bronzy z mistrovství ČR do Vysokého Mýta

Na řece Otavě ve Strakonicích se konalo mistrovství ČR dorostu a žactva v klasickém sjezdu. Na startu nechyběli ani vysokomýtští sportovci, kteří opět posbírali řadu výborných výsledků. Z titulu mistra ČR se v kategorii C1 radoval favorizovaný Ondřej Kvapil, který ovládl i nominaci do juniorské reprezentace a uvidíme ho tak na začátku července na mistrovství světa v Roudnici nad Labem. Z Vysokého Mýta ovšem nebude sám. Doplní ho Michaela Anna Zedníčková, která si druhým místem zajistila reprezentační trikot mezi singlkanoistkami a reprezentovat Českou republiku bude také na kajaku.

Výborné výsledky zaznamenali naši závodníci i v kategorii družstev. Perfektní jízdu předvedlo naše trio singlkanoistů, které pravidelně sbírá mistrovské medaile už od žákovských let. Ta nejcennější medaile jim ale až do tohoto závodu chyběla. Družstvo ve složení Jáchym Vosmek, Matěj Kotrba a Ondřej Kvapil už od začátku závodu diktovalo tempo. Kluci předvedli bojovný týmový výkon a zejména díky neskutečnému zrychlení Jáchyma Vosmeka oproti individuálnímu závodu si dojeli pro zasloužené zlaté medaile.

Skvělý výkon předvedla i hlídka deblkanoistů ve složení Sedlák – Syrový, Kotrba – Jetmar a Vosmek – Zuna (Semily), která skončila na skvělém druhém místě mezi mladšími dorostenci.

O další medaili se postarala trojice kajakářů Václav Sedlák, Filip Syrový a Ondřej Kvapil, kteří ve velmi kvalitní konkurenci obsadili třetí místo v dorostu mladším. A pozadu nezůstaly ani kajakářky Anna Jasanská, Nela Holubová a Michaela Anna Zedníčková, které si zopakovaly svůj výsledek z roku 2021 a dojely mezi staršími dorostenkami také pro bronz.

Z dalších skvělých umístění stojí za zmínku 4. místo posádky Sedlák-Kotrba v dorostu mladším, páté místo posádky Janko – Jetmar v starších žácích, sedmé místo Matěje Kotrby na C1 v dorostu mladším, deváté místo Filipa Syrového na K1 v dorostu mladším a desáté místo Ondřeje Jetmara na K1 ve starších žácích.

Z výsledků:

Mistrovství ČR dorostu
C1 dm: 1. místo Ondřej Kvapil, 7. místo Matěj Kotrba,10. místo Jáchym Vosmek
K1ženy ds: 3. místo Michaela Anna Zedníčková
K1ženy dm: 9. místo Nela Holubová, 10. místo Anna Jasanská
K1 dm: 7. místo Filip Syrový, 13. místo Václav Sedlák, 23. místo Václav Voříšek
C1 ženy ds: 2. místo Michaela Anna Zedníčková
C2 dm: 4. místo Sedlák-Kotrba

Mistrovství ČR žáků
K1 žs: 10. místo Ondřej Jetmar
K1 žm: 11. místo Jonáš Janko
C2 žs: 5. místo Janko-Jetmar

Mistrovství ČR dorostu družstev
3xC1 dm: 1. místo Vosmek, Kotrba, Kvapil
3xK1 ženy ds: 3. místo Jasanská, Holubová, Zedníčková
3xK1 dm: 3. místo Sedlák, Syrový, Kvapil
3xC2 dm: 2. místo Sedlák-Syrový, Kotrba-Jetmar, Vosmek-Zuna (Semily)

Veřejný závod
K1 ženy vm: 1. místo Jitka Jasanská

Foto Jitka Jasanská a Jakub Šilar

Fotogalerie MČR dorostu a žáků ve sjezdu Strakonice 17-18.6. 2023