Dvě medaile na C2 z mistrovství světa pro Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence

Letošní mistrovství světa ve sjezdu a sprintu na divoké vodě se uskutečnilo na francouzské řece Vezére v Treignacu, dějišti historicky vůbec prvního mistrovství světa ve sjezdu, které se zde konalo před 60 lety. Malá obec na jihu Francie přivítala účastníky mistrovství bohatou výzdobou a velmi přátelskou atmosférou. Jako první byly na pořadu závody ve sprintu. Vysokomýtskou kanoistiku zde reprezentoval Daniel Suchánek nejen ve své hlavní kategorii C2 spolu s Ondřejem Rolencem z Pardubic, ale i v kategorii C1, kde si rovněž vybojoval reprezentační dres. Předstartovní příprava a najíždění trati se pro nás nevyvíjela dobře. Těžké chvíle nám všem, ale především Danielovi, připravil Ondřej Rolenc, který po příjezdu do dějiště MS onemocněl. Nebylo tak vůbec jisté, zda bude moci závodit. To se po léčbě antibiotiky, odběrech krve a konzultacích s českými lékaři u nás doma, nakonec podařilo.

MS začalo závody ve sprintu. Obhájci titulu Suchánek – Rolenc tentokrát na své největší soupeře Santamaria – Dazeur a Troubady – Moret nestačili, a se ztrátou 1,21 sekund na nejlepší čas získali bronzové medaile. Stejně jako ve sprintu i v dlouhém sjezdu se boj o medaile odehrával mezi českými a francouzskými kanoisty. V kategorii C1 i přes značné vyčerpání získal Ondřej Rolenc mistrovský titul, Daniel skončil na 10. místě. Po vzájemné dohodě odjel závod spíše tréninkově, aby pošetřil síly pro kategorii C2. Dramatický závod C2 pro sebe rozhodli domácí Santamaria – Dazeur, druzí skončili Suchánek – Rolenc a bronz získala další francouzská posádka Gourjault – Sauter.

Výprava České republiky na tomto mistrovství světa získala celkem sedm individuálních medailí a čtyři medaile v závodech družstev. Děkujeme za podporu kanoistiky Pardubickému kraji a městu Vysokému Mýtu.