Evropské dědictví s cestou za pivem

Evropské dědictví s cestou za pivem

Bohatou historii vaření piva ve Vysokém Mýtě dnes okolo sebe najdeme jenom v náznacích a mnohdy je našim zrakům skryta zcela. Při Dnech evropského dědictví 17. září na to upozorní muzejníci při dvou vycházkách městem.

Vycházka vždy začne u bývalé radnice (dnes TIC) na náměstí Přemysla Otakara II. V tomto objektu navštívíme sklepení a prohlédneme si zbytky dřevěného pivního potrubí. Další kroky povedou na roh náměstí a Střibříkovy ulice, kde stával první měšťanský pivovar. O něco dále, pod botanickou zahradou, nás seznámí ředitel Orlického muzea v Chocni Michal Hofman s historií a využitím tzv. lednice. Odsud se přepravíme autobusem RTO k měšťanskému pivovaru na Pražském předměstí a povíme si něco o jeho historii.

K akci se připojila kavárna Bonviván, která si na stejný den připravila ochutnávku piv ze tří malých regionálních pivovarů. Z kapacitních důvodů je na vycházky nutná rezervace na emailu muzeum@muzeummyto.cz. Maximální počet jedné skupiny je 40 osob.

Neděle 17. září ve 14.00 a v 16.00

Procházky za pivní historií

Sraz před Informačním a turistickým centrem. Zdarma. Nutná rezervace na muzeum@muzeum-myto.cz. Kavárna Bonviván s ochutnávkou piv otevřena od 13.00 do 19.00.

Jiří Junek, Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Bývalý vysokomýtský pivovar. Foto sbírka RMVM