Festival ZUŠ OPEN ukázal pestrost umění i moderní způsob vzdělávání

Festival ZUŠ OPEN ukázal pestrost umění i moderní způsob vzdělávání

Videoreportáž, fotogalerie / Letošní 7. ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol pojala vysokomýtská ZUŠka velkolepě.

Program trval celý týden. „Mohu jenom říci, že jsem hrdá na to, že do každého ročníku, už od toho prvního, jsme se zapojili. Snažíme se prezentovat všechny čtyři obory, které se u nás vyučují. Nejen hudební obor, ale i výtvarný, taneční a literárně dramatický. Letos to bylo trochu rozsáhlejší, poněkud náročnější, ale když se za tímto ročníkem ohlédnu, tak si všichni řekneme, že to bylo úžasné,“ řekla ředitelka Iva Vrátilová.

Mladí hudebníci muzicírovali v kavárnách, městské galerii či M-klubu. „Jeden z prvních a větších koncertů byl již v pondělí. Byl to symfonický rockový večer, kde se netradičně propojily symfonický orchestr s kapelami vzniklými speciálně pro tento večer,“ řekla ředitelka.

Vrcholem ZUŠ OPEN byl program ve čtvrtek 25. května. Děti z mateřských škol a studenti gymnázia se přidali svým zpěvem k pěveckým sborům Korálek, Kamínek a Rubínek. Zpívajících na vysokomýtském náměstí byly stovky. Zazněly také dvě skladby písničkáře Michala Horáka, který přijel akci podpořit. Vznikla tak úžasná a neopakovatelná atmosféra. Sobota pak patřila dechovým nástrojům. V rámci Čermákova Vysokého Mýta vystoupil swingový soubor Little Band.

V neděli přišli vysokomýtští umělci společně s žáky základních uměleckých škol z Chocně, Jablonné nad Orlicí, Litomyšle, Bystrého a Žamberku potěšit uměním návštěvníky zámeckých zahrad do Nových Hradů. Byl to báječný den plný hudby, tance i výtvarného umění. Velký dík patří také majitelům zámku manželům Kučerovým. „Naprosto nezištně propůjčují celý areál, své zahrady a jsou nám po celý den k dispozici,“ dodala Iva Vrátilová.   

Reportáž Festival ZUŠ OPEN ukázal pestrost umění i moderní způsob vzdělávání

Foto Ivan Krejza, archiv Základní umělecká škola Vysoké Mýto