Hudba a tanec spojily děti napříč schopnostmi

Hudba a tanec spojily děti napříč schopnostmi

Videoreportáž, fotogalerie / V koncertním sále Základní umělecké školy ve Vysokém Mýtě se ve čtvrtek 18. ledna navečer uskutečnilo tradiční Vysokomýtské souznění. Bez bariér a předsudků společně vystoupily děti se zdravotním postižením a nadaní žáci ze základní umělecké školy.

Různorodá hudební i taneční vystoupení si užily děti i jejich rodiče. „Souznění ve Vysokém Mýtě je pro mě vždycky krásnou záležitostí. Jsem velice vděčná, že zde jsem dnes mohla být, jako téměř každý rok. Spolupráce se Základní uměleckou školou Vysoké Mýto mne naplňuje skutečnou radostí a hlubokým smyslem. Ve spolupráci se speciálními školami prokazujeme, že umění má obrovský dar kultivovat duši a přinášet radost dětem, rozvíjet jejich nadání bez ohledu na jejich zdravotní postižení či socioekonomické znevýhodnění,“ řekla Irena Pohl Houkalová, ředitelka celostátního festivalu ZUŠ OPEN.  

Všichni v sále byli dojati nejen talentem, ale i vzájemným respektem a podporou, kterou děti prokazovaly jeden druhému. Večer plný melodie a tance připomněl, že skutečná síla spočívá ve sjednocení a vytváření prostoru a že každé dítě může být hvězdou ve svém vlastním světě.  

Videoreportáž Hudba a tanec spojily děti napříč schopnostmi

Foto Jan Vlček