Kanoistka Michaela Anna Zedníčková je mistryní Evropy ve sjezdu na divoké vodě

Zlatou medaili a dvě bronzové medaile přiváží Michaela Anna Zedníčková z bosenské Banja Luky, kde se uskutečnilo Mistrovství Evropy juniorů a U23 v klasickém sjezdu a sprintu na divoké vodě. Tam se v kvalifikačních závodech nominovala dokonce ve dvou kategoriích. Nejen na kajaku, ale i na singlkánoi.

První závodní den, kdy se jela kvalifikace sprintu, nevyšel na kajaku Míše podle představ, poté, co jako první nepostupující skončila těsně před branami finále. Přesto si však svým výsledkem zajistila právo startu pro závod družstev. Zde pak společně s Kristýnou Novosadovou a Annou Retkovou získaly bronzové medaile, když ve velmi vyrovnaném závodě podlehly pouze francouzským a německým závodnicím. Ztráta na vítězky byla 0,5 sec, na německé trio pouhých 0,1 sec. Ve své druhé individuální kategorii ve sprintu na C1 podala Míša velmi dobrý výkon a ve finále obsadila 7. místo.

V následujících dnech se závodilo v dlouhém sjezdu. Tady v krátkém časovém úseku Míša absolvovala dva velmi náročné závody. Nejprve závod na kajaku, kde obhájila své umístění z loňského MEJ a skončila na výborném 8. místě. Následně pak závod singlkanoistek, v kterém zúročila svoji velmi dobrou připravenost a ve vítězném souboji s Francouzkou Laurou Maligne si dojela pro druhou bronzovou medaili.

Pořad MEJ a U 23 uzavíraly závody družstev. Družstvo juniorek ČR 3 x K1ž startovalo opět ve složení Zedníčková, Novosadová, Retková. Již od prvního mezičasu bylo jasné, že boj o medaile se bude odehrávat mezi Italkami, Francouzkami, Švýcarkami a českými závodnicemi. Na dalších mezičasech postupně začaly ztrácet Švýcarky a také francouzské závodnice. Naopak naše děvčata skvělým finišem dokázala porazit i výborně jedoucí Italky. Získala zlaté medaile a titul evropských šampiónek.

Český reprezentační tým na evropském šampionátu juniorů a závodníků do 23 let vybojoval neskutečných 40 cenných kovů a zcela ovládl hodnocení národů.

Děkujeme za podporu kanoistiky Pardubickému kraji, městu Vysokému Mýtu a všem sponzorům.