Kdopak by se potmě bál

Kdopak by se potmě bál

Ve středu 1. listopadu připravila Mateřská škola Slunečná, Vysoké Mýto pro děti a jejich rodiče na školní zahradě večerní světelnou stezku. Navázali jsme na loňskou dýňovou stezku, která měla velkou odezvu.

V letošním roce si pedagogové v jednotlivých třídách vybrali strašidelnou pohádkovou bytost, za pomoci dětí ji výtvarně zpracovali a poté ji umístili na určené místo na naší zahradě. Pak už jen zbývalo pohádky doplnit světýlky, vyznačit světelnou cestu a mohli jsme vítat první návštěvníky. Děti a jejich rodiče tak mohli vidět vodníka, draka, pohádku „Zvířátka a loupežníci“ a pohádku „Bubáci a hastrmani“, neposlušného Smolíčka pacholíčka, lesní vílu Bludičku, Perníkovou chaloupku s Jeníčkem a Mařenkou, Čerta a Káču a na závěr pohádku „Ať žijí duchové“.

Kdo se nebál – mohl se podepsat na zeď, jako to udělaly děti v pohádce. V závěru cesty dostaly nebojácné děti omalovánku z rukou pohádkových bytostí. Všichni jsme měli radost z velké účasti rodičů a jejich dětí, z času, který rodiče strávili se svými dětmi. Možná si doma viděnou pohádku prohlédli a před spaním přečetli. Velký dík patří všem, kteří tuto světelnou pohádkovou cestu připravili.

Všichni z MŠ Slunečná