Koncertem u vánočního stromu podpořili malou Klárku

Koncertem u vánočního stromu podpořili malou Klárku

Videoreportáž / Základní umělecká škola Vysoké Mýto připravila na čtvrteční podvečer 30. listopadu akci spojenou se slavnostním rozsvícením vánočního stromu i budovy školy. A protože se zapojily téměř všechny hudební obory i výtvarný a literárně dramatický obor, bylo to opravdu velkolepé.

Vystupujících, kteří se střídali na dvou podiích, byly desítky. „…díky tomu, že to byly soubory, že to jsou orchestry a dětský pěvecký sbor Rubínek a jeho přípravné sbory, a dokonce se připojili i malí hudebníci,“ řekla ředitelka školy Iva Vrátilová.

Mezi malé hudebníky zhruba ještě před rokem chodila malá Klárka Doležalová, strávila s námi dva roky, miluje hudbu a umění i tanec, samozřejmě po svém. My jsme Klárku vždycky mezi sebou rádi přivítali. A protože Hudba pomáhá, projekt, který pomáhá znevýhodněným dětem, v letošním roce pořádá pro ni sbírku, tak my jsme se rozhodli, že tím podpoříme i Klárku,“ řekla Iva Vrátilová.  

Mimo pestrá hudební vystoupení byl připraven také zajímavý doprovodný program. Na děti, ale i jejich rodiče čekalo v prostorách školy hned několik dílniček, ve kterých vytvářeli papírové, perníkové i skleněné ozdoby.

„Ve spolupráci s mateřskými školami, za to jim opravdu moc děkuji, protože přišla nádherná výtvarná dílka, se nám podařilo uskutečnit výstavu andělů. Nazvali jsme ji andělská přátelství. Ta lze shlédnout po celém obvodu naší školy v oknech našich tříd,“ řekla ředitelka. Velkou měrou se na výzdobě školy a okolí podílel také výtvarný obor. Až půjdete kolem, můžete obdivovat slaměný betlém, či vánoční příběh z papíru umístěný za okny velkého sálu.

Vdeoreportáž Koncertem u vánočního stromu podpořili malou Klárku
Fotogalerie Ivana Krejzy