Lednový program v Divadeliéru

Lednový program v Divadeliéru

Ve výlohách Divadeliéru se od 6. ledna do 2. února uskuteční výstava fotografií skupiny fotografů ART FOTO. V neděli 7. ledna zahraje herec Adam Horký s divadlem Di pohádku O Šípkové Růžence. V sobotu 13. ledna v Divadeliéru vystoupí kapela Bitter Mood se zpěvačkou Petrou Vymazalovou. V pondělí 15. ledna se můžete těšit na dva současné básníky, kteří představí svoji tvorbu.

6. 1. – 2. 2., výlohy Divadeliéru
ART FOTO VYSOKÉ MÝTO 2024
ART FOTO zve na výstavu věnovanou fotografiím z loňského Mapového okruhu Vysočina. Na dveřích Divadeliéru budou připraveny tabulky a k fotografiím budete moci přiřadit hodnocení od 1 do 10 (10 je nejlepší). Výsledek se na konci výstavy dozvíte nejen na našich facebookových stránkách, ale i na dveřích Divadeliéru. Výstava bude otevřena bez vernisáže.

Neděle 7. 1. v 15.00, Divadeliér
POHÁDKA O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE
Přijďte začít rok 2024 pohádkově a probudit se jako Růženka z dlouhého spánku do nádhery života. Pohádka bude zároveň premiérou herce Adama Horkého s divadlem Di. Vytoužená a dlouho očekávaná dcerunka neunikne kletbě třinácté sudičky. Však síla lásky statečného prince kletbu překoná a vytrhne Růženku z hlubokého spánku…
Hrají: Adéla Pellarová, Amálie Popelářová, Adam Horký; scénář a režie: Adéla Pellarová; scénografie a kostýmy: Monika Münsterová; hudba: Šimon Martínek.
Vstupné: dobrovolné

Sobota 13. 1. v 18.00, Divadeliér
KONCERT BITTER MOOD
Pojďte si dobře naladit rok 2024 pohodovou hudbou. Kapela Bitter Mood se zpěvačkou Petrou Vymazalovou vám zahraje písně vlastní i převzaté na pokraji blues, soulu, jazzu, šansonu.
Vstupné: dobrovolné

Pondělí 15. 1. v 19.00, Divadeliér
BÁSNÍCI Z PRAHY
Jste-li fandové poezie a chcete slyšet tvorbu nejlepších českých básníků současné české básnické scény přímo z úst tvůrců, pak je tento večer přesně pro vás.
Účinkují: Básník Ticho a Kamil Marcel Hodáček.
Kamil Marcel Hodáček: básník, prozaik, editor, příležitostný výtvarník
Je výrazným představitelem současné české generace autorů, jeho tvorba osciluje na hranici slash
poetry, neodekadence a surrealismu. Žije a tvoří v Praze.
Autor knih: Havarijní stav (2012, 2. vydání 2016), Sekunda křiku (2013), Tři čtvrtě na čtyřicet (2014), Trnová koruna nejsou zuby (2015 2. vydání 2016), Cxehxio (2016), Až úzko pomyslet (2019)
Některé jeho básně byly přeloženy do francouzštiny, polštiny, španělštiny, angličtiny a němčiny.
Básník Ticho
Básně a texty publikuje od 17 let. Je mírným zastáncem jednoho literárního jazyka podobně jako Wordswort a Mukařovský. Poslední sbírka Firemní návrh na dabing vyšla ve vydavatelství Protimluv v roce 2021.
Vstupné: dobrovolné

Adéla Pellarová, Divadeliér