Memoriál Josefa Kučery poprvé pro domácí hráče BSGVM 1897

Po více než třech letech okolnosti dovolily pozvat basketbalové nadšence opět do Vysokého Mýta tentokrát na Memoriál Josefa Kučery. A začali zostra v šestičlenném formátu a s mezinárodní účastí.

Skládání týmu na domácí turnaj tentokrát nebylo zase tak složité, protože možnost ukázat se doma po tak dlouhé době v prvního ročníku „Albova“ memoriálu a v nových dresech byla dostatečnou motivací. Hlavní část turnaje začala třetí květnovou sobotu ráno naším zahajovacím utkáním s Basket Babák Brno. Byli jsme nesmírně rádi, že za námi do Vysokého Mýta dorazily všechny pozvané týmy z Košic, Bratislavy, Vyškova, dvou brněnských týmů Kohouti a Basket Babák.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin. My jsme byli nalosováni do skupiny B s týmy BK Matadori Bratislava a Basket Babák Brno.

Nad týmem Basket Babák Brno jsme zvítězili 45:20 (poločas 23:3), kdy nejlépe střílel PavelVondráčeksečtrnácti body.Ve druhém zápase jsme poměřili síly s pro nás neznámým družstvem BK Matadori Bratislava, a to poměrem 53:15 (poločas 26:10) pro naše barvy. Naším nejlepším střelcem byl opět Pavel Vondráček s patnácti body. Skupinu jsme vyhráli a čekali, s kým budeme mít tu čest se utkat o vítězství v turnaji.

Skupinu A tvořily Basket Vyškov, brněnští Kohouti a UJPŠ Košice. Vítězný tým Kohouti Brno se stal naším finálovým vyzyvatelem.

Po kvalifikačních skupinách následovala finálová fáze. V zápase o páté místo byli lepší basketbalisté Košic, kteří porazili protihráče z týmu Basket Babák Brno. Třetí místo si po zásluze vybojovali ve vyrovnaném zápase hráči z Vyškova, kteří o pět bodů přestříleli zástupce z hlavního města Slovenska.

Finále jsme začali výrazně oslabeni o Jendu Dvořáka a Tomáše Müllera, kteří se bohužel v předchozích kláních zranili. Soupeř začal s velkou intenzitou hned od začátku a pustil se do nás na hranici únosnosti. Nepodlehli jsme, dobře bránili, opláceli stejnou mincí a byli produktivnější na útočné polovině. To nám umožnilo vést pohodlně po první půli 19:12. Výkonem s výbornou obranou, ale mizernou střelbou jsme se prezentovali ve druhém poločase, který jsme prohráli o pět bodů. Přestože jsme prohospodařili nadějné desetibodové vedení ze začátku druhého poločasu i tak se nám podařilo celý zápas celkově vyhrát v poměru 30:28, přestože soupeř v závěru opět výrazně přidal a neuvěřitelně skóroval z trojek, které jsme neubránili. Naštěstí nejlépe útok podpořil opět Pavel Vondráček, který vstřelil 13 důležitých bodů.

Vítězství je tedy opět naše. O to cennější, že je to na domácí palubovce v prvním ročníku Memoriálu Josefa Kučery. Vítěznou šňůru jsme tak natáhli už na šest turnajových vítězství, což je působivé.

Přístup našeho týmu byl ve všech třech utkáních solidní, výkon dostatečný, ale tentokrát neměl stále stoupající tendenci. Sice byl bojovný, s rychlým přechodem na útočnou polovinu, dobrou obranou, ale až na druhý poločas finálového utkání.