Město žilo Týdnem hudby

Město žilo Týdnem hudby

Videoreportáž, fotoreportáž / Týden hudby, úžasná hudební událost pořádaná městem Vysokým Mýtem ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní již po 24. učinila z náměstí Přemysla Otakara II. ve dnech 21.-25. srpna střed hudebního dění. Akce svým zajímavým programem opět přilákala stovky návštěvníků z blízkého i vzdálenějšího okolí.

„Letošní Týden hudby byl prozářený sluncem. Na náměstí ve Vysokém Mýtě zase zazněly žánry od country po metal a inovací letošního roku byl středeční večer, kdy jsme dali prostor mladým talentům. Vystoupily kapela Brixtn a Annet X, což nejsou na první dobrou mainstreamoví interpreti. Chtěli jsme místním občanům rozšířit obzory a pozvat sem hudbu, která je opravdu skvělá a není tolik známá,“ řekl Vojtěch Sedláček, dramaturg festivalu.

Pondělní večer zahájil Libor Pavlata se svojí kapelou. Po něm pak přišel na řadu jeden z nejuznávanějších tuzemských kytaristů Michal Pavlíček a Trio. Na část koncertu je doplnila svým úžasným hlasem zpěvačka Milly Honsová. Úterý pak patřilo folku a country. Nejprve zahráli Kamarádi Choceň a početné publikum svým vystoupením potěšila legendární skupina Rangers – Plavci.

Atmosféra festivalu byla nabitá radostí a pozitivní energií. Pořadatelé letos přichystali jednu příjemnou novinku v podobě chill out zóny. „Pod lipami na náměstí jsme rozmístili lehátka a nad nimi rozvěsili světýlka. A jelikož bylo v zóně každý večer plno, tak si myslím, že v tom budeme příští rok pokračovat,“ dodal Vojtěch Sedláček.

Čtvrtek byl ve znamení tvrdé muziky. Vystoupila kultovní skupina Dark Gambale a před ní zahrála domácí kapela Trigonum Mortis. Pátek patřil popu, rocku a punku. Nejdříve zahrála domácí Taková normální rodinka band. Po nich pak svou nálož hitů předvedla Mother´s Angels z Litomyšle. Hlavní hvězdou a vrcholem letošního festivalu Týden hudby byl koncert kapely Wohnout.

Videoreportáž / Město žilo Týdnem hudby

Fotoreportáž Petry Šplíchalové

Foto Jiří Vober