Mikuláš v Orlovně

Mikuláš v Orlovně

Orel jednota Vysoké Mýto uspořádala pro děti oslavu svatého Mikuláše. Oslava se konala v neděli 4. prosince, kdy byl, po mši svaté v kostele svatého Vavřince, připraven program pro děti. Oslava začala představením příběhu svatého Mikuláše formou divadélka v podání Edity Lipavské. Poté bylo pro děti připraveno několik aktivit v tělocvičně, pod taktovkou Anežky Benešové, o hudební podkres se postaral Ján Kumorek. Děti připravovaly pro Mikuláše překvapení v podobě jeho obrázku. Dále byly k dispozici sportovní pomůcky a děti tak mohly trávit čekání na příchod Mikuláše i sportem.

Následně dorazil Mikuláš, který nedočkavé děti odměnil nadílkou, a všem přítomným popřál krásný advent v kruhu nejbližších a znovu připomněl život svatého Mikuláše, který byl plný laskavosti a štědrosti.

Po návštěvě svatého Mikuláše byla pro děti připravena diskotéka a prostor pro sportovní vyžití v tělocvičně. Dospělí mohli využít chvilku pro popovídání si u malého pohoštění v klubovně.

Připravena byla také kasička na dobrovolné vstupné, které Orel jednota Vysoké Mýto předá Potravinové bance Pardubice, z. s.

Tímto děkujeme všem štědrým dárcům, díky kterým můžeme do Potravinové banky předat necelých 2 500 Kč.

Závěrem ještě prosím zveme všechny na Orelský ples, který se koná 4. února 2023.

Jiří Vojnar

Foto: archiv Orel jednoty Vysoké Mýto