Mladí řemeslníci změří své dovednosti

Mladí řemeslníci změří své dovednosti

Soutěž Řemeslo/Skill opět přivítá soutěžící na náměstí ve Vysokém Mýtě. Letos již po dvanácté, v termínu 19. - 21. září, se sejdou učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska, aby si v praxi vyzkoušeli to, co se do této doby naučili.

Školy i letos projevily o soutěž enormní zájem. Na vysokomýtském náměstí se sejde celkem 34 dvoučlenných družstev v oborech montér suchých staveb, instalatér, zedník a truhlář. Jednotlivá družstva dostanou soutěžní zadání a předvedou odborné porotě a divákům, jak si se zadanými úkoly poradí. Soutěž je svým konceptem unikátní, protože simuluje skutečné podmínky na stavbě. Tak, jak to probíhá ve skutečnosti, nejprve zedníci postaví stavby a na ně budou navazovat ve svých zadáních instalatéři a montéři suchých staveb. Truhláři budou pracovat dva dny na svých vlastních zadaných úkolech. Po dobu celé soutěže je zajištěn bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost, zaměřený převážně na ukázky z nejnovějších moderních trendů v jednotlivých soutěžních oborech i mimo ně. Mezi nejatraktivnější bude patřit simulátor bagru, který si budou moci návštěvníci vyzkoušet, těšit se mohou též na ukázky práce s drony či nejmodernějším nářadím a nebude chybět ani tradiční řemeslo, které budou zastupovat kováři.

Starší děti, které se brzy budou rozhodovat co dál po základní škole, se mohou přijít podívat a třeba získají lepší představu o budoucích studijních a učebních možnostech.

Na náměstí se bude prezentovat Stavební škola Vysoké Mýto, jako spoluorganizátor soutěže Řemeslo/Skill, a další školy z Pardubického kraje. Veřejnost bude mít i letos jedinečnou možnost poradit se s profesionály z různých oborů o postupech při rekonstrukcích či stavbách nových domů. Mimoto zde odborné firmy představí též absolutní novinky na trhu.

Za organizátory soutěže Šárka Poláčková, Školní dílny z. s.

Foto Ivan Hudeček

PROGRAM KONZULTACÍ

19. – 20. 9.: Stavební systémy a materiály, cihly, tvárnice, překlady, stropy, komínové systémy, omítky, lepidla.
19. – 20. 9.: Možnosti úspory za energie. Izolace staveb, možnosti zateplení, použité materiály, funkce a význam tepelných izolací.
19. – 21. 9.: Využití sádrokartonu ve stavebnictví. Systémy suché výstavby.
19. – 21. 9.: Aktuální trendy v oblasti sanitární techniky, moderní a funkční vybavení koupelen a kuchyní. Vodovodní baterie, instalatérství.
19. – 21. 9.: Ukázka práce s nejmodernějším nářadím včetně možnosti vyzkoušení. Odborná konzultace a poradenství.
19. – 21. 9.: Jedinečná možnost vyzkoušení práce s bagrem na simulátoru.

Spolupořadatelé soutěže
Pardubický kraj, město Vysoké Mýto, Stavební škola Vysoké Mýto, Školní dílny z. s., ERUDIO CZ
Partneři soutěže
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Cech suché výstavby v ČR

O celé akci se můžete nově dozvědět více na stránkách akce a sociálních sítích: www.remesloskill.cz, Instagram Řemeslo SKILL, Facebook Řemeslo SKILL