Nejlepší řidič zdravotnické záchranné služby je z Pardubického kraje

Nejlepší řidič zdravotnické záchranné služby je z Pardubického kraje

Ve čtvrtek 6. června proběhl na autodromu ve Vysokém Mýtě třetí ročník soutěže Mistrovství ČR řidičů zdravotnické záchranné služby organizovaný Autoklubem ČR.

Zúčastnili se ho zástupci ze třinácti krajských záchranek, když se nakonec omluvili zástupci Moravskoslezského kraje. Poprvé se naopak soutěže v rámci samostatné klasifikace zúčastnili i zástupci ze Slovenska, kteří bojovali o Pohár prezidenta Autoklubu ČR.

Celkem 30 řidičů muselo ukázat své kvality v jízdě na přesnost se sanitkou, jízdou na čas na slalomové trati s identickými vozidly Opel Corsa, v jízdě na čas na motokárové dráze a dokázat své znalosti v testu ze znalostí zákonů a vyhlášek. Sedmá disciplína, kterou byla výměna kola na čas, bohužel nebyla nakonec do výsledků započítána, protože speciálně připravený trenažér nevydržel namáhání a v polovině startovního pole odmítl fungovat.

Až do poslední disciplíny, jízdu na přesnost a slalom na čas absolvoval každý dvakrát, nebylo o nejlepším rozhodnuto. Nakonec se velmi překvapivě radoval z nejlepšího součtu časů zástupce společného týmu Zdravotnické záchranné služby Bratislava – Košice Lukáš Donoval, a to i přes skutečnost, že se musel v testu vypořádat s češtinou i mírně odlišnou legislativou.

V hodnocení Mistrovství ČR se z prvního místa radoval Jan Cablk z domácí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, kterého na stupních vítězů doplnili Tomáš Kohout ze Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje a Jiří Mikiska ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. I v hodnocení týmů se nejlépe dařilo domácím. Zvítězila dvojice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje před kolegy ze Zlínského kraje a Plzeňského kraje.

Mistrovství ČR opět proběhlo ve velmi přátelské atmosféře, všichni účastníci podali velmi pěkné sportovní výkony. Jako bonus celé akce lze hodnotit i odbornou konferenci, která proběhla jako součást celého programu v letošním roce se zaměřením na školení a vzdělávání řidičů zdravotnických záchranných služeb.

Jiří Čáp, předseda, AUTOKLUB KAROSA, klub v AČR

Mistrovství ČR řidičů zdravotnické záchranné služby 2024 na autodromu ve Vysokém Mýtě. Foto Radek Lavička, AČR