Nekonečný maraton přinesl pouze jednu remízu

Nekonečný maraton přinesl pouze jednu remízu

Orel Vysoké Mýto A – Tesla Pardubice B   7:10 Dopolední utkání proti velice silnému týmu z Pardubic začali orli velmi dobře, když vyhráli obě zahajovací čtyřhry. Úvodní kolo singlů se však podařilo jen na půl. Hýbl vyhrál v pěti setech nad Zoubkem a Stránský lehce přehrál Isacha. Za zmínku stojí hezké, avšak smolné utkání Dvořáka s Kudýnem, ve kterém hostující hráč zahrál poslední dva míčky, ani nevěděl jak. Ještě větší porci smůly si vybral Honza Hýbl, když jako první mohl uštědřit prohru v této sezóně Záleskému, bohužel ani vedení 2:1 na sety a 8:2 nestačilo k výhře.

Další smůlu si vybral Lukáš Fišer proti Zoubkovi. I v tomto zápase to vypadalo na domácí výhru, ale bohužel domácí síťka byla nakloněna k hostujícím hráčům a byla z toho prohra 2:3. Krásnou tečkou dopoledního utkání byl zápas mezi Matějem Stránským a Záleským. Jedna dlouhá výměna střídala druhou. Takový krásný ping pong orlovna dlouho neviděla. Bohužel také v pátém setu bylo více smůly na našich pálkách. Za dopolední utkání se odehrálo celkem devět pětisetových zápasů, kterých více vyhrálo hostující družstvo.

Body: Matěj Stránský 2,5 b, Jan Hýbl 2,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b, Martin Dvořák 0,5 b.

Orel Vysoké Mýto A – TJ Jiskra Holice B   9:9

Pokud jsme si mysleli, že delší utkání, než to dopolední čtyřhodinové, hrát nejde, tak jsme se mýlili. Přesvědčili jsme se o tom hned v odpoledním utkání. Skvěle jsme vyhráli úvodní čtyřhry. Stránský a Fišer patří již mezi nejlepší dvojice soutěže a pomalu se k nim přibližuje i dvojice Dvořák s Hýblem. Úvodní kola singlů vyšla podobně jako dopoledne. Hýbl vyhrál nad Puchmeltrem a Stránský nad Koubkem. Za stavu 4:4 porazil Stránský hostující jedničku Táborského 3:1 a Fišer vyhrál nad Zajíčkem 3:2. Za stavu 6:6 přidal první sobotní bod Dvořák, když dost překvapivě porazil Táborského 3:2. Za stavu 7:7 se šlo do posledního kola singlů. Stránský svou zarputilostí doslova udolal Zajíčka 3:2, bohužel vedle na stole Dvořák smolně prohrál poprvé s Puchmelterem 3:2. Fišer neměl bohužel moc šancí s Koubkem a remízu tak musel zachraňovat Honza Hýbl, který pod tíhou okamžiku nezklamal a skvělým výkonem porazil Táborského 3:1. Po téměř čtyřech a půl hodinách utkání jsme tak vybojovali pro nás velmi cennou remízu.

Body: Matěj Stránský 3,5 b, Jan Hýbl 2,5 b, Lukáš Fišer 1,5 b, Martin Dvořák 1,5 b.

Další zápasy nás čekají 17.  prosince. Odehrajeme je opět na domácích stolech s celky TTC Ústí nad Orlicí a Moravskou Třebovou.

Martin Dvořák

Foto archiv Orel Vysoké Mýto, tým A