Pastvinský maraton – Memoriál AUGUSTINA ANDRLEHO 28. 8. 2022

Pastvinský maraton – Memoriál AUGUSTINA ANDRLEHO  28. 8. 2022

Jubilejní 20. ročník Pastvinského maratonu byl letos poprvé pořádán jako Memoriál Augustina Andrleho, dlouholetého činovníka, trenéra Plaveckého klubu Vysoké Mýto. Vzhledem k tomu, že Pastvinský maraton pořádá náš oddíl, tak se na startu objevilo více plavců z Plaveckého klubu Vysoké Mýto (PKVM), než jsme obvykle zvyklí vídat. Mladí plavci PKVM si nevedli vůbec špatně. Na trati 1KM zažilo premiéru v dálkovém plavání hned několik našich mladých plavkyň. Nejlépe si počínala Kristýna Držmíšková, která zvítězila v kategorii mladších žaček. Ve stejné kategorii obsadila 4. místo Natálka Čápová, 6. místo Terka Marečková a 7. místo Lucka Zídková.

V kategorii staršího žactva PKVM reprezentovalo trio plavců. Na trati 3KM Kuba Dzivý a Teymur Afandi obsadili dva nejvyšší stupínky před příbramským plavcem. Na stejné trati zvítězila Dorka Metelková. Všichni tři plavci jsou narození v roce 2009.

Ze stálých plavců, kteří náš oddíl reprezentují v dálkovém plavání, zvítězil Tom Winkler na trati 5KM v kategorii kadetů. Na nejdelší možné trati 10KM v absolutním pořadí obsadila 2. místo Justýnka Mašková (1. místo ml. juniorky). Na 4. místě absolutně doplavala Zuzka Pospíšilová (3. místo ml. juniorky). A 7. místě absolutně doplavala Nikča Brýdlová, která zároveň zvítězila mezi st. juniorkami.