Předávání Cen města Vysokého Mýta bylo oslavou úspěchů kolektivů i jednotlivců

Předávání Cen města Vysokého Mýta bylo oslavou úspěchů kolektivů i jednotlivců

Videoreportáž, fotogalerie / Ve čtvrtek 7. března se v Šemberově divadle ve Vysokém Mýtě konal slavnostní večer, na kterém byly předány Ceny města Vysokého Mýta za mimořádné výkony, významné počiny a úspěchy v oblasti kultury, sportu a studia v roce 2023. Cenou Přemysla Otakara II. byly oceněny zvlášť významné nebo dlouhodobé činnosti ve prospěch města.

Celkem 31 nominovaných kandidátů bylo navrženo občany Vysokého Mýta, přičemž tyto nominace představovaly širokou škálu talentů a iniciativ, které obohatily život ve městě.

VÝROČNÍ CENA ZA KULTURU, za významné počiny na poli kulturním
Antonín Hošek & Topeto – za úspěšná vystoupení na mnoha koncertech a vernisážích, za autorskou tvorbu písní a jejich aranžmá pro kapelu; Antonín Hošek byl vloni součástí celoročního studia stipendijního programu MenART pro talentované žáky ze ZUŠ.

VÝROČNÍ CENA ZA SPORT, za významné počiny na poli sportovním
Jakub Dudycha (atletika) – za 1. místo na mistrovství Evropy juniorů na trati 800 m, za 5 medailí z mistrovství ČR, za český juniorský rekord na trati 800 m v čase 1:45,84; nejlepší junior ČR v anketě Atlet roku 2023, mistr ČR v kategorii mužů na trati 800 m, juniorský mistr ČR na trati 400 m;

Daniel Suchánek (kanoistika)– za 1. místo na mistrovství světa ve sprintu na divoké vodě; za 3. místo v celkovém hodnocení Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě, za 1. místo v 3. závodě a 2. místo ve 4. závodě Světového poháru v dlouhém sjezdu, za 3. místo v závodě Světového poháru ve sprintu, za řadu 1. míst na mistrovství ČR, v Českém poháru v dlouhém sjezdu a sprintu i v dalších soutěžích.

VÝROČNÍ CENA PRO STUDENTA/ŽÁKA, za výjimečnou studentskou nebo žákovskou práci, aktivitu či vynikající výsledky
Kristina Hájková (žákyně Střední školy stavební Vysoké Mýto) – za vítězství ve školní truhlářské soutěži Zlatý čep a v mezinárodní soutěži Řemeslo/Skill; držitelka ocenění Mladý talent Pardubického kraje v oboru technického vzdělávání.

CENA PŘEMYSLA OTAKARA II.
IVECO Czech Republic, a. s.– za finanční podporu programů pro děti v městské galerii a v městské knihovně;

Vladimír Martinek – výrazná osobnost vysokomýtského ochotnického divadla působící v souborech Mladá scéna (později Malá scéna) a Lyra, dodnes aktivní člen, herec a jeden z režisérů Divadelního spolku Šembera; jako herec vytvořil postavy v téměř 60 inscenacích a jako režisér uvedl 5 divadelních her.

Cena starosty
Aleš Lipavský – trenér mladých hasičů ve Sboru dobrovolných hasičů ve Vysokém Mýtě, který má zásluhu na jejich úspěších i na celorepublikové úrovni. 

Videoreportáž Předávání Cen města Vysokého Mýta bylo oslavou úspěchů kolektivů i jednotlivců

Foto Lukáš Rufer