Program Divadeliéru v září

Program Divadeliéru v září

Divadeliér připravil na září výstavu ve výloze, kde svoje vesmíry představí Hana Klasovitá. Návštěvníci Divadeliéru se mohou rovněž těšit na večer poezie Štěpána Málka a úspěšné divadelní představení Hajzlbáby. Na Městských slavnostech Divadeliér zahraje hru pro děti Jak Honza ke štěstí přišel.

4. 9. – 30. 9., výlohy Divadeliéru
VESMÍRY VE VÝLOZE
Výstava Hany Klasovité. „Kdo jsem? Jsem Hana z Košumberka. Jsem hledající. Jsem tatérka, čtenářka, milovnice příběhů, pohádek, kávy, čokolády a tajemství. Můj život je plný různých cest a zájmů. V současné době, co se tvorby týká, nejvíce času trávím tetováním a péči o své zákazníky, což mě absolutně naplňuje, ale občas si odběhnu i k malířskému plátnu. Mám pocit, že každý den žiji v jiném vesmíru, proto vám představuji výstavu s názvem Vesmíry ve výloze.“
Vernisáž výstavy proběhne 4. září v 17.00 před výlohami Divadeliéru

Pondělí 18. 9. od 19.00, Divadeliér
AUTORSKÝ VEČER ŠTĚPÁNA MÁLKA
Večer poezie. Štěpán Málek je český sochař, muzikant, básník, pedagog, absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, člen Klubu konkretistů KK3. Jeho střípek výtvarné tvorby znáte již z výstavy PUNK, která byla ve výlohách Divadeliéru k vidění v květnu a nyní máte možnost seznámit se i s jeho básnickou tvorbou. Sbírky básní Štěpána Málka budete moci pořídit na místě a autor vám je rád podepíše.
Vstupné: dobrovolné

Sobota 9. 9., nám. Přemysla Otakara II.
JAK HONZA KE ŠTĚSTÍ PŘIŠEL?
Divadlo Di v rámci Městských slavností. Honzovi doma teče do buchet děravou střechou. A tak se vydá do světa, aby našel službu a na střechu si vydělal. Se zlatou hroudou se šťastně vrací ze světa domů. Ale donese ji domů? Opraví střechu? Přijďte se ponořit do světa pohádek, kde nic není nemožné a konec je vždycky dobrý.

Pátek 29. 9. od 19.00, Divadeliér
HAJZLBÁBY
Pro velké nadšení z této hry u diváků i herců vám středoškolská skupina Dr. Zdiv ještě jednou zahraje v Divadeliéru hru Hajzlbáby. Přijďte se od srdce zasmát a odstartovat divadelní sezónu a školní rok s veselou náladou. Fraška Oty Kovaříka vás nezklame, zaručeně budete překvapeni, co vše se může dít na veřejných WC a kolik je všude diamantů.
Vstupné: dobrovolné

1. 10. – 27. 10., výlohy Divadeliéru
V NITRU
Výstava Bohumily Zemanové, rodačky z Vysokého Mýta, nyní žijící v Praze. Pozorovatelka života a někdy i jeho fotografka. Malířka samoukyně. Plátna v obrazy proměňuje ve chvílích, kdy mysl není, přichází klid, prázdnota a čas přestane existovat. Ke konkrétním obrazům texty nepíše, nechává tak pozorujícím volnost, aby s diváky obrazy mohly samy promlouvat. Nechte se i vy vtáhnout do toho neslyšného rozhovoru a objevte, co vám obrazy odkryjí.

Adéla Pellarová