Program Divadeliéru na říjen

Program Divadeliéru na říjen

Říjnový program Divadeliéru otevře v neděli 1. 10. výstava Bohumily Zemanové, rodačky z Vysokého Mýta.

Výstava V NITRU ve výlohách Divadeliéru potrvá do konce měsíce října. Na sobotu 7. 10. Divadeliér připravil komponovanou kulturně-vzdělávací přehlídku kreací nazvanou VYSKOČILa DUŠE Z PRACHU. Pondělí 9. 10. bude patřit workshopu Dobrá mouka. V soboru 14. 10. se v Divadeliéru uskuteční Otevřená poradna pro seniory a pečující.

Od 1. 10 do 31. 10., výlohy Divadeliéru
V NITRU
Výstava Bohumily Zemanové, rodačky z Vysokého Mýta, nyní žijící v Praze. Pozorovatelka života a jeho fotografka. Malířka samoukyně. Plátna v obrazy proměňuje ve chvílích, kdy mysl není, přichází klid, prázdnota a čas přestane existovat. Ke konkrétním obrazům texty nepíše, nechává tak pozorujícím volnost, aby s diváky obrazy mohly samy promlouvat. Nechte se i vy vtáhnout do toho neslyšného rozhovoru a objevte, co vám obrazy odkryjí.

Sobota 7. 10., Divadeliér
VYSKOČILa DUŠE Z PRACHU
Pavel Kolaja (FAMU, DAMU), Jan Nepomuk Piskač (DAMU) & Co.
Celodenní slavnost a hostina ducha na počest velkého inspirátora, (ne)přímého učitele, autora a aktéra Nedivadla Ivana Vyskočila. Žáci a někdejší asistenti profesora nabídnou komponovanou kulturně-vzdělávací přehlídku kreací, projekci celovečerního filmového portrétu Ivana Vyskočila od Pavla Kolaji Krajina osudu, koncert světového šansonu v podání reBRELů Jana Nepomuka Piskače i ochutnávku Vyskočilovy originální studijní disciplíny. Produkce a projekce budou doplněny besedou s účastníky.
Program:
11.00 – 13.30 dílna dialogického jednání (omezená kapacita: 12 lidí + lektoři, nutná rezervace místa na tel. 777 076 901 nebo na e-mailu: adapop@seznam.cz)
16.00 – 18.30 koncert
19.30 – 22.00 projekce filmu s besedou
Vstupné: dobrovolné

Pondělí 9. 10. od 19.00, Divadeliér
DOBRÁ MOUKA
Obilné zrno jako jádro života, a pak je z něho velká dobrota. Setkání s expertkou přes mouky a výživu Šárkou Michalcovou, která vás seznámí s tajemstvím mouky a představí, které jsou skvělé a proč. Workshop s ochutnávkou obilovin, které možná ještě neznáte.
Vstupné: dobrovolné

Sobota 14. 10. od 14.00 do 16.00, Divadeliér
OTEVŘENÁ PORADNA PRO SENIORY A PEČUJÍCÍ
Pečujete doma o seniora? Jste novou situací zaskočeni? Přijďte na setkání. Dozvíte se o nejčastějších příčinách, kdy člověk ztrácí schopnost se sám o sebe postarat a jak je možné takové situace prakticky řešit. Martina Macková přes 20 let působí v oblasti sociální práce, má zkušenosti z přímé práce s klienty i jako lektorka.
Vstupné: dobrovolné

Neděle 29. 10. ve 13.00, Divadeliér
SKORODERNISÁŽ S ROZŠÍŘENOU JEDNODENNÍ VÝSTAVOU V NITRU BOHUMILY ZEMANOVÉ
Setkání s výtvarnicí Bohumilou Zemanovou, která představí své obrazy ve výlohách Divadeliéru, a jedinečná příležitost nahlédnout hlouběji do její tvorby v interiéru Divadeliéru v rámci jednodenní výstavy.