Program Divadeliéru o prázdninách

Program Divadeliéru o prázdninách

Divadeliér připravil na léto výtvarné výstavy malířky Dany Christianové a výtvarnice Adély Holešínské i loutkovou pohádku Plaváček.

Divadeliér představí na letní scéně v amfiteátru M-klubu ve Vysokém Mýtě v pátek 14.  července od 18.00 loutkovou pohádku Plaváček, která Vás provede jistotou, že štěstí Vás nemine. Ve výlohách Divadeliéru probíhá do konce července výstava malířky, restaurátorky a učitelky Dany Christianové z Pardubic nazvaná Zrcadlení. Od 1. srpna ji vystřídá výstava V moři vášní výtvarnice Adély Holešínské.

1. 7. – 31. 7., výlohy Divadeliéru

DANA CHRISTIANOVÁ: ZRCADLENÍ

Výstava malířky, restaurátorky a učitelky Dany Christianové z Pardubic, která vystudovala Restaurátorskou školu v Litomyšli, obor nástěnná malba a FFUK obor dějiny umění. Ve volné tvorbě zachycuje světelné proměny, odrazy a průniky krajin. Další kapitolou jsou deníkové záznamy z cest ve formě akvarelových momentek. Poslední dobou se věnuje i portrétu. Zahájení výstavy proběhne v komorním neveřejném duchu.

1. 8. – 31. 8., výlohy Divadeliéru

ADÉLA HOLEŠÍNSKÁ: V MOŘI VÁŠNÍ V srpnu se můžete těšit na výstavu výtvarnice Adély Holešínské, která svou výtvarnou tvorbu shrnuje jako „výtvarné zpracování vášní a pocitů“. Autorka vystudovala SŠUŘ v Brně, poté pracovala v Masarykově muzeu v Hodoníně jako konzervátorka/restaurátorka a nyní ve svém oboru pokračuje v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. srpna. v 17.00 před výlohami Divadeliéru.

14. 7., 18.00, amfiteátr M-klubu

PLAVÁČEK

Když se osudu začnete vzpírat, tak můžete být král, ale nezmůžete nic. Neboť zlatá nitka osudu děda Vševěda dovede ke štěstí. A to především Plaváčka, kterému sudičky daly do kolébky sňatek s princeznou. A král to slyšel a vůbec se mu to nelíbilo. A udělal všechno, aby osud zvrátil. Jenže osud je silnější člověka. A máte-li něco v osudu, třeba princeznu, i když jste polosirotek uhlíře a vyrůstáte u rybáře, tak s tím nehne ani král.

Vtipná loutková pohádka, která Vás provede jistotou, že štěstí Vás nemine. Chce to jenom věřit.

Hrají: Adéla Pellarová, Monika Münsterová
Scénář a režie: Adéla Pellarová
Scénografie a loutky: Monika Münsterová
Hudba: Šimon Martínek, člen hudební skupiny Perutě
Výtvarná realizace: Barbara Wacková
Technická realizace: Ladislav Plšek, Michal Veselý
Produkce: Monika Münsterová