Program Divadeliéru v březnu

Program Divadeliéru v březnu

Divadeliér pro své návštěvníky v březnu připravil bohatý program. Těšit se můžete na novou výstavu ve výlohách, několik divadelních představení a přednášek, ale i na otevřenou poradnu pro seniory.

2. 3. – 31. 3., výlohy Divadeliéru
VÝSTAVNÍ POKOJÍČEK

Výstava ilustrátorky Venduly Hegerové, vernisáž se koná v sobotu 2. března ve 14.00. Vysoké Mýto je
autorčiným rodným městem, kde léta navštěvovala výtvarný kroužek u učitelky Peřinové. Kreslení se naplno začala věnovat po studiu na grafické škole v Jihlavě a přesunu do Prahy. Zde začínala spoluprací s dětským časopisem Sluníčko. Postupem času se začala ilustrací pro děti živit a nyní spolupracuje s mnoha nakladateli a časopisem Puntík. S rodinou založila Obchůdek Vendula, kde realizuje své nápady a spolupracuje s pedagogy.

Neděle 3. 3. v 15.00, Divadeliér
Čtvrtek 7. 3. v 17.00, Divadeliér
Čtvrtek 14. 3. v 17.00, Divadeliér

JAK HONZA KE ŠTĚSTÍ PŘIŠEL
Veselá pohádka divadla Di v nových hereckých nastudováních. 3. 3. pohádku sehraje Amálie Popelářová a Adam Horký, 7. 3. Adéla Pellarová a Amálie Popelářová a 14. 3. Adam Horký a Adéla Pellarová. Na motivy pohádky Jak Honza měnil, až vyměnil. Scénář a režie: Adéla Pellarová, scénografie a kostýmy: Monika Münsterová, hudba: Šimon Martínek.

Sobota 9. 3. od 9.00 do 11.00, Divadeliér
OTEVŘENÁ PORADNA PRO SENIORY A PEČUJÍCÍ

Pečujete doma o seniora? Anebo jste senior, co pomoc nebo péči ostatních už začíná potřebovat? Nevíte si se situací rady? Máte možnost se přijít poradit s expertkou Martinou Mackovou s bohatými zkušenostmi z praxe v sociální oblasti. Zorientuje vás, kde všude na vás čeká pomoc, abyste situaci dobře zvládli, nevyhořeli, měli vše zabezpečeno a žili život s radostí.

Pondělí 11. 3. od 19.00, Divadeliér
VÍRA V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA

Šest večerů na téma Víra v životě člověka, které vám objasní, jak takoví lidé s vírou vlastně žijí, v co vlastně věří a jak se to v jejich životě reálně projevuje. Duchovní z Vysokého Mýta vás seznámí s vírou a jejím pojetím v judaismu, křesťanství, ve Staré a Nové smlouvě, u církevních otců i v současných proudech New Age. Přijďte se zorientovat, jak to ti věřící vlastně mají.

Pondělí 25. 3. od 19.00, Divadeliér
FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY III.

Třetí díl o současné francouzské hudbě v podání jediného znalce této problematiky v Čechách Františka Wicha vám představí dalších 20 hudebních interpretů frankofonní špičky. Přijďte si nachytat hudební inspiraci a budete to mít muzikantsky vychytané.

Adéla Pellarová

Foto Petra Šplíchalová