Program Divadeliéru v červnu

Program Divadeliéru v červnu

Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá ve výloze do konce června výstavu fotografií Art Foto. Ve čtvrtek 22. června od 17.00 do 19.00 bude na dvorku Divadeliéru představen Anděl Vysokého Mýta od Pavla Hoška. V neděli 25. června od 17.00 se mohou návštěvníci Divadeliéru těšit na komedii Hajzbáby a ve středu 28. června od 17.00 na představení Děda Jožka – Martin Hák.

1. 6. – 30. 6., výlohy Divadeliéru
TVORBA NADŠENÝCH FOTOAMATÉRŮ

Art Foto Vysoké Mýto vás zve na výstavu fotografií, která bude k vidění ve výlohách Divadeliéru. Myšlenkou výstavy je, že na každém kroku a na každé cestě či výletě za dobrodružstvím je možné fotit, a tak i my jsme na našich cestách měli s sebou fotoaparáty a ty nejkouzelnější okamžiky jsme se snažili zachytit.

Čtvrtek 22. 6. od 17.00 do 19.00, dvorek Divadeliéru
ANDĚL VYSOKÉHO MÝTA

Možnost zblízka si prohlédnout sochu akademického sochaře Pavla Hoška, kterou vytvořil za podpory Marty Hoškové, Aleny Plhákové a Jiřího Plháka, ukrytou na dvorku za Divadeliérem.
Vstupné: dobrovolné

Neděle 25. 6., od 17.00, Divadeliér
HAJZLBÁBY
Přijďte se od srdce zasmát a přivítat tak blížící se prázdniny s veselou náladou. Fraška Oty Kovaříka Vás nezklame, zaručeně budete překvapeni, co vše se může dít na veřejných WC.
Hraje středoškolská skupina Dr. ZDIV:
Anička – Tereza Morávková
Růža – Nikola Drahošová
Rotný a Mažoretka – Anna Klofandová
Šéfinspektorka Skálová a Mažoretka – Klára Víšková
Hejslová a Mažoretka Anežka Plháková
Velká šéfka a Mažoretka – Natálie Tomášková
Osoba a Pája – Jana Drdlová
Zorka, Messenger a Mažoretka – Klára Benešová
Němčourka a Mažoretka – Veronika Severová
Ředitelka, Růžičková a Mažoretka – Amálie Popelářová

Středa 28. 6. od 17.00, Divadeliér
DĚDA JOŽKA – MARTIN HAK
Srdečně zveme na výlety do několika příběhů ze života jistého Jožky, mezi nimiž vypravěč vytváří prostor pro reakce diváků. Ti mají příležitost se smát, ale i přemýšlet, reflektovat vlastní životní situace a zážitky. Obsah i vypravěč přímo provokují k uvažování nad tématy jako touha po dobrodružství, touha vyzkoušet, sáhnout si, štěstí ve smyslu „klika“, riziko a nebezpečí v životě dětí i dospělých. Délka 60 minut, představení vhodné od sedmi let výše.
Vstupné: dobrovolné

Divadeliér na akcích:
Sobota 10. 6. SPOLU – představení komedie divadla Di ve vysokomýtském pivovaru v rámci akce Oživený pivovar, která se koná u příležitosti Dne otevřených ateliérů.

Sobota 17. 6. Plaváček – pohádka divadla Di na Mikádofestu

Neděle 18. 6. – Magic City – příběh účastníků 1. stupně Dr. ZDIV (=dramaťáku z Divadeliéru) v Městské galerii Vysoké Mýto při příležitosti zahájení výstavy pro děti.

Foto archiv Divadeliér