Program Divadeliéru v dubnu

Program Divadeliéru v dubnu

Divadeliér v Pražské ulici ve Vysokém Mýtě pořádá ve výlohách od 4. dubna do konce dubna výstavu DVA SVĚTY.

V pondělí 8. dubna se můžete těšit na čtvrté FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY rozhlasového moderátora a hudebního publicisty Františka Wicha. Ve čtvrtek 11. dubna se v Divadeliéru uskuteční beseda s Marií Vilánkovou o netradičním pohledu na alternativní i klasickou medicínu.  ŠANSONOVÍ REBRELOVÉ JNP – RESUSCITÁL SVĚTOVÉHO ŠANSONU – takový je název hudebního vystoupení Jana Nepomuka Piskače, Josefa Odradovce a Petra Tichého & Co, které se koná 13. dubna. V pátek 19. dubna se uskuteční premiéra představení GIRL/S/TALKING v podání středoškolské skupiny Středošáci Dr. ZDIV, která si vzala na mušku téma stalking. Martina Macková se 20. dubna ve své otevřené poradně zaměří na ROZVOD A CO S NÍM. Poslední akcí bude 22. dubna beseda VÍRA V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA II.

4. 4. – 30. 4., výlohy Divadeliéru
DVA SVĚTY
Vernisáž výstavy Adama Tomana se koná 4. dubna v 18.00 před výlohami Divadeliéru. Adam Toman je student prvního ročníku SŠUP v Ústí nad Orlicí a žije ve Vysokém Mýtě. Výstava Dva světy je jeho první samostatnou výstavou a představí vám na ní svou realistickou i fantazijní tvorbu. Jeho ilustrace jsou známé již pod uměleckým jménem Cryspik.

Pondělí 8. 4. v 18.00, Divadeliér
FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY IV.
Audiovizuální pořad je živou podobou rozhlasového pořadu o francouzské populární hudbě. Některá z nejvýraznějších jmen této hudební oblasti vám již ve čtvrtém díle představí František Wich – rozhlasový moderátor, hudební publicista a autor publikace Rock & Pop encyklopedie A-Z.

Čtvrtek 11. 4. od 17.00, Divadeliér
LÉČBA INFORMACÍ
Marie Vilánková vystudovala informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze a už 25 let se zaměřuje na možnosti lidského vědomí a poznání toho, co je pravou příčinou našich nemocí. Zveme vás na besedu netradičního pohledu na alternativní i klasickou medicínu.

Sobota 13. 4. od 19.30, Divadeliér
ŠANSONOVÍ REBRELOVÉ JNP – RESUSCITÁL SVĚTOVÉHO ŠANSONU
Nesmrtelné písně zvěčnělých autorů světového šansonu jako Jacquesa Brela, G. Brassense, B. Viana, B. Okudžavy, V. Vysockého, L. Cohena nebo Jiřího Bulise v originálech i v překladech JNP resuscitují Jan Nepomuk Piskač (zpěv), Josef Odradovec (kytara), Petr Tichý (baskytara) & Co.

Pátek 19. 4. od 18.00, Divadeliér
GIRL/S/TALKING
Premiéra středoškolské skupiny Středošáci Dr. ZDIV, která si vzala na mušku téma stalking. Některé události života z vás najednou udělají stalkera anebo naopak stalkovaného. Ani si zpočátku nemusíte všimnout…
Hrají: L. Urbanová, A. Plháková, A. Popelářová, V. Severová, N. Drahošová, K. Benešová, A. Klofandová, J. Drdlová, N. Tomášková
Scénář: Dr. ZDIV Středošáci, režie: Adéla Pellarová.
Nutná rezervace míst předem

Sobota 20. 4. od 15.00 do 17.00, Divadeliér
ROZVOD A CO S NÍM
Otevřená poradna Martiny Mackové, která vás zorientuje v procesu rozvodu a porozvodové situaci. Nevíte si rady? Martina Macková se dlouhodobě v rámci sociální práce věnuje podpoře rodin s dětmi, spolupracuje s organizací, která pomáhá samoživitelům.

Pondělí 22. 4. od 19.00, Divadeliér
VÍRA V ŽIVOTĚ ČLOVĚKA II.
Toužíte porozumět a pochopit život lidí s vírou? Pak jste srdečně zváni na otevřenou debatu široké veřejnosti a tentokrát tématem bude víra judaismu. V koho věří a jak se jejich víra konkrétně v životě projevuje. Besedu moderují Jiří Plhák a Stanislav Tomšíček.

Adéla Pellarová