Program Divadeliéru v květnu

Program Divadeliéru v květnu

Divadeliér připravil na květen výstavu Viktora Čápa a jeho kulis vytvořených pro loutkové divadlo Srdíčko z Vysokého Mýta.

Těšit so můžete na pátý hudební pořad Františka Wicha o současné francouzské hudbě i besedu o Bělorusku pod pokličkou a také třetí otevřenou besedu o víře. Pořádá také reprízu autorské hry středoškolské skupiny Středošáci Dr. ZDIV, která si vzala na mušku téma „stalking“, a autorské čtení ze stejnojmenného románu hudebníka, výtvarníka a spisovatele Václava Kořínka.

1. 5. – 31. 5., výlohy Divadeliér
KULISY PRO LOUTKOVÉ DIVADLO SRDÍČKO

Srdečně zveme ve středu 1. května ve 14.00 na vernisáž výstavy Viktora Čápa a jeho kulis vytvořených pro loutkové divadlo Srdíčko z Vysokého Mýta, během vernisáže máte jedinečnou možnost zhlédnout kulisy Viktora Čápa i v interiéru Divadeliéru.
Viktora Čápa od malička bavilo malování a v mládí chodil na soukromé hodiny k akademickému malíři Trojanovi. Přes Jana Havla a Zdeňka Culku se dostal ke spolupráci s divadelními ochotníky a ve vysokomýtském divadle Srdíčko je od jeho založení přibližně 25 let. Malování kulis a vymýšlení scén autora moc baví.

Pondělí 6. 5. v 18.00, Divadeliér
FRANCOUZSKÉ WICHYTÁVKY V.

Již pátý díl o současné francouzské hudbě vám ukáže, kolik zajímavých a skvělých hudebníků ve Francii je. Pořadem provází František Wich, expert na frankofonní hudbu v ČR.
Audiovizuální pořad, který vám rozšíří hudební obzory o francouzské hudbě.
Vstupné: dobrovolné

Čtvrtek 9. 5. v 19.00, Divadeliér
BĚLORUSKO POD POKLIČKOU ANEB CENA ZA PRAVDU JE VYSOKÁ

Že dostali vízum a mohou přijet do Česka, je téměř zázrak. Křesťanští manželé z Minsku budou během večera mluvit o tom, proč zůstávají v zemi sevřené tvrdými represemi v době, kdy tisíce jejich spoluobčanů ve strachu z vězení volí nucenou emigraci. Využijte jedinečné příležitosti vyslechnout si jejich příběh. Překlad zajištěn.
Vstupné: dobrovolné

Pondělí 13. 5. od 19.00, Divadeliér
VÍRA III.

Již třetí otevřená beseda všem, kteří se zabývají otázkami víry a jejími projevy v běžném životě. Besedu moderují Jiří Plhák a Stanislav Tomšíček.
Vstupné: dobrovolné

Čtvrtek 16. 5. od 15.30, na festivalu MAJÁK
Pátek 17. 5. v 18.00, Diadeliér
GIRL/S/TALKING

Srdečně zveme na reprízy autorské hry středoškolské skupiny Středošáci Dr. ZDIV, která
si vzala letos na mušku téma „stalking“. Scénář vznikl netradičním způsobem a je prací kolektivní. Každá z aktérek napsala část scénáře a Adéla Pellarová pak všechny části literárně propojila. Některé události života z vás prostě najednou udělají stalkera, anebo naopak stalkovaného. Ani si zpočátku nemusíte všimnout… a většinou to bývá silnější, než vy…
Hrají: Lucie Urbanová, Anežka Plháková, Amálie Popelářová, Veronika Severová, Nikola Drahošová, Klára Benešová, Anna Klofandová, Jana Drdlová a Natálie Tomášková.
Scénář: Dr. ZDIV Středošáci. Režie: Adéla Pellarová
Vstupné: dobrovolné

Sobota 23. 5. v 19.00, Divadeliér
AKNAEL – NEBESKÁ JÍZDA

Srdečně zveme na autorské čtení ze stejnojmenného románu hudebníka, výtvarníka a spisovatele Václava Kořínka.
Přijďte se ponořit do příběhu skoro patnáctiletého chlapce, který má před sebou náročný a prazvláštní úkol – obrodit svět. Zastavit planetu, zrušit všechny staré frekvence, uskutečnit změnu a znovu to celé roztočit. Svět totiž stojí na jiných základech, než jsou ty hmotné.
Václav Kořínek ve třiceti letech zažil zásah bleskem a tuto svou zkušenost popisuje v knize Aknael – Nebeská jízda.
Vstupné: dobrovolné

Adéla Pellarová

Foto archiv Divadeliéru